Röövlinnutöörühm

Trüki
Üks 2015. aasta lindudest -
herilaseviu (foto: Ülo Väli)

Röövlindude hulka kuuluvad haukalised (harksabad, viud, kana- ja raudkull, kotkad ja loorkullid), pistrikulised ja kakulised. Eestis pesitseb pisut üle veerandsaja röövlinnuliigi, mis moodustavad enam kui kümnendiku kõigist haudelindudest. Röövlinnutöörühm ühendab inimesi, kes on pühendunud nende lindude uurimisele ja kaitsele. Töörühma eesmärgiks on Eestile iseloomuliku mitmekesise röövlinnustiku säilimine.  

 

Röövlinnutöörühma olulisimaks tegevuseks on iga-aastane röövlindude seire püsialadel. Lisaks sellele koondame röövlindude pesitsusandmed väljaspool püsialasid, kogume teateid haruldaste röövlindude esinemistest Eestis, viime läbi erinevaid uuringuid ja inventuure ning osaleme röövlindude kaitsega seotud probleemide lahendamisel. Jõudumööda tutvustame röövlinde ka laiemalt: mäletatavasti oli röövlind - viu - 2015. aasta linnuks, kuid röövlinde on aasta linnuks valitud varemgi - 2005. aastal kanakull ja 2009. aastal kodukakk. 

Röövlinnutöörühmal on tihe koostöö Kotkaklubiga, mis on enda vedada võtnud röövlinnustiku ühe osa – kotkaste – uurimise ja kaitse. Röövlinnutöörühm osales aktiivselt ka üle-euroopalise röövlinnuseire koostöövõrgustiku EURAPMON tegevuses.

Kui soovid osaleda röövlindude seires või teistes töörühma tegemistes, võta meiega julgelt ühendust!

Röövlinnutöörühma kontaktisik: Ülo Väli

Tutvu röövlinnutöörühma ettevõtmistega:
Aasta lind 2015 - viu
Röövlinnu- ja kotkameeste töödest Osoonis