Valluta Eesti linnuvaatlustornid!

12. juuni 2018

Külasta Eesti põnevatesse paikadesse rajatud vaatlustorne ja aita Eesti Ornitoloogiaühingul kaasajastada kogu info tornide seisundi, külastatavuse ja sealsete vaatamisväärsuste kohta! Meil on selleks valminud uus kaardirakendus aadressil www.eoy.ee/linnutornid, kus igaüks saab täita torni kohta ankeedi ja vaadata, mida on varasemad külastajad tornide kohta arvanud. 

Viimase 20 aasta jooksul on Eesti looduskaunitesse kohtadesse rajatud vähemalt 180 vaatlustorni ja -platvormi, mida kasutatakse linnu- ja loodusvaatlusteks. Paraku on avalikku infot tornide seisundi, külastatavuse ja sealsete vaatamisväärsuste kohta väga vähe. Osad neist tornidest on juba lagunenud ja likvideeritud. Rajatud on ka uusi torne, mille asukohast tead ehk ainult sina! Aita meil seda olukorda muuta!

Osaleda on lihtne!
1. Vaata kaardirakendusest, kus asuvad Eestis vaatlustornid.
2. Mine kohale ja täida iga külastatud vaatlustorni kohta veebiankeet
3. Tee fotosid vaatlustorni, selle seisundi ja vaadete kohta ja saada Eesti Ornitoloogiaühingule aadressil meelis.uustal@eoy.ee
4. Naudi tornist avanevaid vaateid!

Ankeedis uurime, kui mugavalt tornile ligi pääseb, mida põnevat võib neis vaatlustornides näha, kas jalgratta, lapsevankri või ratastooliga pääseb ligi ja kas torn on kasutuskõlblik. Kui torni kaardil pole, siis saad selle ise lisada!

Kuidas fotosid saata?
Palume fotod igast külastatud vaatlustornist saata Eesti Ornitoloogiaühingule aadressil meelis.uustal@eoy.ee. Kui fotosid on palju, siis võib saata ka lingi Drive’i, Dropboxi vms kaustale.
Igast tornist võiks teha näiteks järgmised fotod:

- foto tornist endast,
- torni ümbrusest ja sealsetest rajatistest (infotahvlid, piknikukohad jm),
- vaade tornist,
- torni puudused (katkised või mädanenud kohad jm),
- heakorraga seotud probleemid.
Võimalusel pane fotofailide nimesse enda nimi ja torni nimi.

Kuidas me fotosid kasutame?
Fotosid soovime kasutada mitteärilistel eesmärkidel EOÜ kodulehel, sotsiaalmeedias, uudiskirjas ja teabelehes „Tiirutaja“ tornide tutvustuste juures, kus märgime ära foto autori. Lähtume Creative Commonsi litsentsist BY-NC-SA. Muudes kohtades kasutamisel suhtleme autoriga.

Fotosid vaatlustorni jm puuduste kohta kasutame võimalike talgute planeerimisel ja neid avalikult üles ei pane.

Valluta Eesti linnuvaatlustornid! on üks annetuskeskkonna „Ma armastan aidata“ ajaannetusalgatusest „100 suvist heategu“. Tutvu kõigi 100 erineva ajaannetusvõimalusega „Ma armastan aidata“ veebilehelt.

Lisainfo:
Meelis Uustal, meelis.uustal@eoy.ee