Osale 25. korda toimuval EuroBirdwatchil!

5. oktoober 2018

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi 6. ja 7. oktoobril jälgima lindude sügisrännet ja oma vaatlustest teada andma. Juba 25. korda toimuval rahvusvahelisel EuroBirdwatchil saab osaleda nii oma koduõuel kui ka retkedel.

Osalemiseks tuleb oktoobri esimesel nädalavahetusel vaadelda linde oma koduaias, pikemal retkel või ornitoloogiaühingu korraldatud linnuvaatlusel. Nähtud linnuliigid ja nende arvukus tuleb üles märkida ja info edastada ornitoloogiaühingule hiljemalt 9. oktoobriks 2018.

Vaatlusandmete esitamine

Oma vaatlusandmed saada ornitoloogiaühingule esimesel võimalusel, kuid hiljemalt 9. oktoobriks 2018. Andmete esitamiseks on kolm võimalust.

  1. Sisesta andmed eElurikkuse andmebaasi PlutoF töölaua või rakenduse Legulus kaudu. Vajalik on PlutoFi kasutajakonto.
  2. Sisesta andmed Eesti Ornitoloogiaühingu veebivormi.
  3. Saada andmed tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingule aadressile Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond. Pane kirja vaatlejate nimed, vaatluse tegemise kuupäev ja piirkond, liigid ja nähtud isendite arv. Palun lisa kindlasti oma kontakt (telefon, e-posti aadress).

Linnuvaatlusretked

Retkedel osalemine on tasuta. Palume riietuda vastavalt ilmale, soovitame kaasa võtta binokli, märkmiku ja pliiatsi, sooja joogi.

Laupäeval, 6. oktoobril kell 9.00–9.15 kogunemine linnuretkele Tartus Ihastes Triigi bussipeatuses Pallase puiesteel. Sealt matkame jalgsi Kabina karjääri, kus vaatleme linde kella 12ni. Tagasi Tartusse saab sõita bussiga, mis väljub kell 12.30 Haaslava tee bussipeatusest. Retke juhendab Arne Laansalu, tel 5782 0094.

Laupäeval, 6. oktoobril kell 10.00 kutsuvad Eru lahe Rannarahva Selts ja Nordic Houses loodushuvilisi Vihasoo linnuvaatlustorni. Tornis teeme vaatlusi ja tutvume linnupiltide väljapanekuga. Järgneb retk ümber Pärispea poolsaare, transpordiks oma auto või korraldajate mikrobuss. Info: Linda Metsaorg, tel 5691 7494, linda.metsaorg@mail.ee või Sandra Rummel, tel 602 5300, sandra@houses.ee.

Pühapäeval, 7. oktoobril kell 8.00 linnuvaatlus Sindis, kogunemine Tori vallavalitsuse maja ees (Pärnu mnt 12, Sindi). Linnuvaatlus kestab umbes 1,5 tundi. Info: Eedi Lelov, tel 5193 8287.

Pühapäeval, 7. oktoobril kell 10.00 linnuvaatlus Pärnus Mai linnuvaatlustornis. Linnuvaatlus kestab umbes 1,5 tundi. Info: Eedi Lelov, tel 5193 8287.

Pühapäeval, 7. oktoobril kell 9.00 kogunemine Kärdlas Pritsumaja parklas. Edasi sõidetakse Tahkuna-Risti kanti linde vaatlema. Info: Leho Aaslaid, tel 5196 4284, leho.aaslaid@mail.ee.

Leia endale lähim linnuvaatlustorn: https://www.eoy.ee/linnutornid/#/.

EuroBirdwatch

Lindude rände tippaeg on Eestis septembri teises pooles ja oktoobri esimesel nädalal. Sel perioodil lendab meilt läbi miljoneid linde, kes suunduvad talvitama Euroopa lõunaosasse või Aafrikasse. Varasematel linnuvaatluspäevadel on Eestis kokku loendatud sadu tuhandeid linde enam kui 150 liigist.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch toimuvad sel aastal kahekümne viiendat korda. Oktoobri esimesel nädalavahetusel vaatlevad linde inimesed ligi 40 Euroopa riigis. Alates 1993. aastast on enam kui 1,1 miljonit inimest vaadelnud kokku üle 73 miljoni linnu. Vaatluspäevade eesmärk on pöörata tähelepanu lindudele ja nende vajadustele rände ajal.

EuroBirdwatchi peakorraldaja on BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
http://www.eurobirdwatch.eu/
https://www.facebook.com/EuroBirdwatch/