Arvamusfestivalil arutletakse, kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades

12. juuli 2022

Päästame Eesti Metsad ja Eesti Ornitoloogiaühing korraldavad Arvamusfestivalil 12. augustil kell 18.00 arutelu "Kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades?".

Kas ja miks on vaja pesitsusrahu, on teadlased ja looduskaitsjad selgitanud juba viimased paarkümmend aastat. Käesoleval kevadel tehtud küsitluse järgi toetab pesitsusrahu pidamist ka 93% eestimaalastest. Nüüd on viimane aeg astuda järgmine samm ja kehtestada pesitsusrahu kõigis Eesti metsades. Arvamusfestivalil uurivad vabaühendused, mis seda sammu takistab ja kuidas saavutada kevadsuvine pesitsusrahu nii riigi- kui erametsades.

Arutelus osalevad Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu, Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert Liis Kuresoo, Keskkonnaministeeriumi nõunik Hanno Zingel ja RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. Arutelu juhib Sten Weidebaum.

Arutelu "Kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades?" toimub Arvamusfestivalil alal "Tuleviku elukeskkond" reedel, 12. augustil kell 18.00-19.30. Osaleda saavad kõik huvilised tasuta.

Arvamusfestivali kavaga saab tutvuda lehel arvamusfestival.ee. Alal "Tuleviku elukeskkond" toimuvate aruteludega saab kursis olla ürituse Facebooki lehel.

Lisateave:
Farištamo Eller
Päästame Eesti Metsad MTÜ juhatuse liige
faristamo@gmail.com
Tel 5349 6347
pesitsusrahu.org

Samal teemal

Arvamusfestivalil otsitakse täna võimalusi pesitsusrahu saavutamiseks

Eesti Ornitoloogiaühing ja Päästame Eesti Metsad MTÜ otsivad Arvamusfestivalil 12. augustil kell 18.00 algaval arutelul vastust küsimusele, kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades.

Loe edasi ...