Valimiste-eelne kliimadebatt: Planeedil on juba kiire, aga Eestil?

29. jaanuar 2019

Keskkonnaühendused kustuvad kõiki huvilisi 6. veebruaril kell 18.00 Energia avastuskeskusesse valimiste-eelsele erakondade kliimadebatile.

Kliimamuutusega peab lähikümnenditel teiste hulgas rinda pistma ka Eesti. Iga riigi panustest aastani 2030 sõltub väga palju: eelkõige, kui tõsised on kliimamuutuse tagajärjed meile ja meie järeltulijatele. Pole kahtlust, et asjaga on tõepoolest kiire - seda on nentinud nii tippteadlased kui ka paljud maailmaliidrid detsembris Poolas toimunud rahvusvahelistel kliimakõnelustel.

Uurime nii tänastelt kui ka järgmise nelja aasta võimalikelt rahvasaadikutelt vastuseid paljudele küsimustele. Miks Eesti riik ei näi kiirustavat? Milliseid samme peab astuma järgmine Riigikogu koosseis kliimamuutuse pidurdamiseks? Milline peab olema Eesti õiglane panus võrreldes teiste maailma riikidega? Kas Eesti peab võtma sihiks saavutada 2050. aastaks süsinikuneutraalsus, nagu näeb ette Euroopa Komisjoni visioon? Kuhu suunas peab liikuma Eesti energiamajandus ja põlevkivi kasutamine? Kas ja mis ajaks peab Eesti üle minema 100% taastuvenergiale? Mida sisaldavad kliimamuutuse osas erakondade programmid?

Debatil löövad kaasa: Raimond Kaljulaid (Keskerakond), Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond), Rene Tammist (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Marko Pomerants (Isamaa), Martin Helme (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), Kai Künnis-Beres (Eestimaa Rohelised), Lembit Tuur (Eesti Vabaerakond), Jaak Laineste (Eesti 200) ja Mihkel Kangur (Elurikkuse Erakond). Sündmust modereerib politoloog ja Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora.

Sissepääs prii! Pane end sündmusele kirja hiljemalt 5. veebruaril, sest kohtade arv on piiratud. Registreerumisvorm.

Sündmust korraldavad keskkonnaühendused Eestimaa Looduse Fond, Keskkonnaõiguse Keskus ning Eesti Roheline Liikumine.

Debatti toetab Euroopa Kliimainitsiatiiv (EUKI).

Lisainfo:
Mariliis Haljasorg
Kommunikatsiooniekspert
SA Eestimaa Looduse Fond
mariliis@elfond.ee
Tel 5623 1633

Kärt Vaarmari
Kliimaprogrammi koordinaator
SA Eestimaa Looduse Fond
kart@elfond.ee
Tel 527 4761