Kokku on lisatud 564 päevikut

Tee endale aialinnupäevik kolme lihtsa sammuga!

1 Sisesta enda andmed

NB! Sisesta kindlasti oma toimiv e-posti aadress. Sellele aadressile saadetakse link, millega pääsed hiljem päevikut täiendama.
Kontaktandmeid me avalikult ei näita.

2 Märgi vaatlus kaardile

Sisesta vaatluskoht (st aed, talu, hoov) punktina üleval olevale kaardile.
Punkti asukoht aia sees pole oluline - märgi punkt näiteks aia keskele. Asukoha muutmiseks vajuta hiirega uude kohta või lohista markerit kaardil.

3 Vajuta nupule!

 
 

Suvine aialinnupäevik

Eesti Ornitoloogiaühing kogub teavet aedades pesitsevate lindude kohta, et parandada teadmisi nende leviku ja käekäigu muutuste kohta Eestis. Olgugi et aialindudega puutume kokku kõige sagedamini, teame me võrdlemisi vähe nende iga-aastase eluolu kohta Eestis. Iga aasta lõpus analüüsime aialinnupäevikutesse sisestatud vaatlusandmeid ja saadame kokkuvõtte ka kõigile aialinnupäeviku täitjatele.

Kaardi kasutamine

  • Kaarti saab liigutada sellest hiirega kinni hoides.
  • Kaarti saab suurendada ja vähendada + / - nuppude abil, topeltklikiga kaardil või SHIFT klahvi all hoides vedada hiirega suurendusruut.
  • Nuppudest Põhikaart ja Hübriid saab valida aluskaardiks vastavalt Eesti põhikaardi või selle koos aerofotoga.

Vaatluse sisestamine

Aialinnupäevikusse vaatluste sisestamiseks tuleb minna https://www.eoy.ee/aed/aialinnupaevik/ ja klõpsata sakile „Lisa uus päevik“. Avanenud vaatluse registreerimise lehel märgi kõigepealt oma kontaktid, vaatluskoha (aia) asukoht kaardil ja vajuta nuppu „Loo päevik!“. Kui päevik on edukalt salvestatud, ilmub selle kohta ekraanile ka teade. Seejärel avaneval lehel saad asukohta kaardil vajadusel täpsustada.

Teiste sisestatud vaatlustega tutvumine

Teiste aialinnupäevikutega tutvumiseks vajuta aialinnupäeviku vaatluste lehel sakki „Päevikud“. Kõik vaatlused on kuvatud kaardil nende asukohta märkivate mullidena ning uuemad vaatlused ka nimekirjana alumise paneeli vasakpoolses tulbas. Kui soovid mõne aialinnupäeviku sisu kohta rohkem teavet, kliki hiirega kaardil vastaval mullil või alumisel paneelil olevas nimekirjas vastaval vaatlusel. Vaatluse informatsiooni lehel olev nupp "näita kaardil" suurendab kaardile vaatluse koha. Valiku tühistamiseks tee klikk kaardile.