Aasta linnu joonistusvõistluse võitjad

Kogu kevade kestnud jäälinnu joonistusvõistlusel osales üle 3000 inimese. Noorim osaleja oli 1-aastane ja kõige vanem üle 80. Joonistusi saadeti nii Jaapanist, Itaaliast, Norrast, Hispaaniast kui ka Eestist ja Soomest.
Tööde iseloom oli väga erinev, mustvalgest pliiatsijoonistusest seinamaalinguni. Oma lemmikud valisid nii publik kui žürii koosseisus Remo Savisaar, Toomas Jüriado, Signe Söömer, Kudrun Vungi, Lauri Kulpsoo, Robert Oetjen, Kristel Vask, Silvia Lotman, Rein Kuresoo ja Urmas Abel. Võistluse peapreemia võitis 16-aastane Loo Arukask. Kõiki võistlusele saadetud töid on võimalik vaadata joonistusvõistluse Facebook’i leheküljel
1.-20. juunini on parimate tööde rändnäitust võimalik vaadata Tallinnas Eesti Loodusmuuseumis, pärast seda Ida-Virumaal Avinurme puiduaidas, Tartumaal Jääaja keskuses ja AHHAA keskus jm. Täpsem info ilmub jooksvalt jäälinnu kodulehel. Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki osalejaid, züriid, võistluse peakorraldajat Elo Hermanni, kõiki abilisi ja sponsoreid ning Keskkonnainvesteeringute Keskust.

Peapreemia

1. koht, Loo Arukask, 16-aastane

Peapreemia

Loo Arukask, 16-aastane

Kuni 6-aastased

7-10-aastased

11-13-aastased

14-18-aastased

19 ja vanemad

Publiku lemmikud

Eripreemiad

Eesti Looduse fotovõistlus 2014

Eesti Looduse 2014. a. fotovõistluse võitjad kuulutati välja 25. novembril Tartus toimunud lõpuõhtul. Aasta linnu kategoorias valis parima foto võistluse zürii, eripreemia väärilise töö valis Eesti Ornitoloogiaühing. Eripreemiat toetas Photopoint ja Keskkonnainvesteeringute Keskus. Siin on valik konkursi parematest töödest aasta linnu kategoorias.

Looduse Aasta Foto 2014

Eesti suurimal loodusfotode konkursil Looduse Aasta Foto 2014 osales 1150 autorit ligi 8500 tööga. Sel aastal oli võistlusel eraldi ka aasta linnu kategooria. Lõppvooru pääses üheksa jäälinnufotot, mille hulgast Eesti Ornitoloogiaühingu zürii valis välja parimad. Zürii koosseis: Andres Kalamees, Peep Veedla, Elo Hermann, Joosep Tuvi, Hannes Margusson, Riho Kinks. Aasta linnu kategooria auhinnasponsoriks oli Nordic Digital AS ja Photopoint. Auhinnad anti kätte 29. aprillil Estonia kontserdisaalis toimunud tseremoonial.

Parim foto aasta linnust

“Lend…” Autor: Taavi Nagel

Üldarvestuses II koht loomaportreede kategoorias, aasta linnu kategoorias äramärgitud töö

“Katsumusterohke talv” Autor: Remo Savisaar

Aasta linnu kategoorias äramärgitud töö

“Jäälind ja luukarits” Autor: Ingmar Muusikus

Aasta linnu kategoorias lõppvooru pääsenud tööd

Aasta linnu joonistusvõistlus

Võistluse tingimused->