Aasta linnu joonistusvõistluse võitjad

Kogu kevade kestnud jäälinnu joonistusvõistlusel osales üle 3000 inimese. Noorim osaleja oli 1-aastane ja kõige vanem üle 80. Joonistusi saadeti nii Jaapanist, Itaaliast, Norrast, Hispaaniast kui ka Eestist ja Soomest.
Tööde iseloom oli väga erinev, mustvalgest pliiatsijoonistusest seinamaalinguni. Oma lemmikud valisid nii publik kui žürii koosseisus Remo Savisaar, Toomas Jüriado, Signe Söömer, Kudrun Vungi, Lauri Kulpsoo, Robert Oetjen, Kristel Vask, Silvia Lotman, Rein Kuresoo ja Urmas Abel. Võistluse peapreemia võitis 16-aastane Loo Arukask. Kõiki võistlusele saadetud töid on võimalik vaadata joonistusvõistluse Facebook’i leheküljel
1.-20. juunini on parimate tööde rändnäitust võimalik vaadata Tallinnas Eesti Loodusmuuseumis, pärast seda Ida-Virumaal Avinurme puiduaidas, Tartumaal Jääaja keskuses ja AHHAA keskus jm. Täpsem info ilmub jooksvalt jäälinnu kodulehel. Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki osalejaid, züriid, võistluse peakorraldajat Elo Hermanni, kõiki abilisi ja sponsoreid ning Keskkonnainvesteeringute Keskust.

Peapreemia

1. koht, Loo Arukask, 16-aastane

Peapreemia

Loo Arukask, 16-aastane

Kuni 6-aastased

7-10-aastased

11-13-aastased

14-18-aastased

19 ja vanemad

Publiku lemmikud

Eripreemiad

Aasta linnu joonistusvõistlus

Võistluse tingimused->