Lühidalt 2009. aasta linnu projektist

Armas loodusesõber!

Sinu ees avaneb koduleht, milles tutvustatakse Eesti Ornitoloogiaühingu 2009. aasta lindu – kodukakku (Strix aluco). Kodukakk on järjekorras juba 15. Eesti Ornitoloogiaühingu poolt valitud aasta lind, kuid omanimelise veebilehe sai kodukakk neist alles esimesena. Loodame, et kodukaku koduleht on meeldiv algatus ka järgmistele EOÜ aasta linnu projektidele.

Kodukakk on tänu oma öisele eluviisile salapärane ja veidi müstiline lind nagu ka kõik teised kakulised, kelle kohta te saate käesolevalt kodulehelt informatsiooni hankida. Lisaks tekstile on teil võimalus tutvuda ka iga kakuliigi levikuala (areaal) kaardiga, saate kuulata erinevate kakkude häälitsusi ja nautida suurepäraseid fotosid.

Kodulehelt on võimalik leida lisaks kodukaku ja teiste Eestis kohatud kakuliste liigikirjeldustele järgmist:
Kodukaku vaatlused – terve 2009. aasta vältel saab otse kodulehel sisestada kodukaku vaatluseid. Kui olete käesoleval aastal kuulnud või näinud kodukaku vanalinde või poegi, siis palun edastage ka EOÜ-le nende vaatluste info. Mida rohkem neid laekub, seda huvitavama ja põhjalikuma pildi me liigi leviku kohta aasta lõpuks saame.
Veebikaamera – veebikaamera abil on kõigil huvilistel võimalus jälgida kodukaku pesaelu. Loodame, et linnud, keda on võimalik kaamera kaudu juba näha, hakkavad märtsi teises pooles ka pesitsema. Igaljuhul pöidlad pihku!
Voldik – kodukakku tutvustav voldik.
Kodukaku ankeet – küsitlusankeet kodukaku arvukusemuutuste, värvusvariatsioonide jms selgitamiseks.
Jagage meiega ka oma põnevaid kogemusi, lugusid, juhtumisi, mis on seotud kodukaku või teiste Eesti kakkudega (nn. „öökullidega”). Kirjuta oma põnevamad lood üles ja saada need meile! Loe lähemalt reeglitest siit Osalenute vahel loositakse välja kakuteemalised auhinnad!

EOÜ ja aasta linnu töörühm tänab:
Eerik Leibak – erinevate tekstide retsenseerija
Robert Oetjen – inglise keele tõlked
Olavi Vainu – kakuliste rõngastamise ja taasleidude andmed Riikliku Looduskaitsekeskuse Matsalu Rõngastuskeskusest
Pertti Saurola ja Arno Rautavaara (Tammi) –kakuliste levikukaardid ja helindid CD-lt Suomen Pöllot
Eesti Rahvusringhääling – saate Osoon materjalide kasutamise võimaldamine

Lisaks suur tänu abi eest: Andres Kalamees, Tanel Aruoja, Stefan Cook, EOÜ lindude arvukuse töörühm ja röövlindude töörühm, Heiko Kruusi, Andres Tamm, Riina Lillemäe, Asko Lõhmus, Margus Ots, Remo Savisaar ja Tarvo Valker.

Aastalinnu töörühm koosseisus: Eedi Lelov (projektijuht), Andrus Jair, Arne Laansalu, Hannes Margusson, Renno Nellis ja Aivar Veide.

Kodukaku kodulehe koostamist ja aasta lind 2009 projekti toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

*** Kodulehel olevate fotode kasutamine autori loata ei ole lubatud! Kontaktid saab Eesti Ornitoloogiaühingust