Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Anneta meile fotosid lindudest!

Trüki

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub üles kõiki linnusõpru annetama ühingule oma fotosid lindudest, nende elupaikadest ja kokkupuudetest inimtegevusega. Ornitoloogiaühing kasutab linnufotosid selleks, et illustreerida lindudega seotud teemasid ühingu väljaannetes ja veebis ning edendada seeläbi haridus- ja kaitsetööd. Fotosid annetades saavad loodusesõbrad oma loominguga Eesti lindude käekäigu parandamisele kaasa aidata.

Fototehnika on kättesaadav laiemalt kui kunagi varem ja paljud loodushuvilised on innukate pildistajatena tabanud väga põnevaid ja ilusaid momente. Väga oodatud on fotod kõikidest Eestis esinevatest linnuliikidest, tegevusjälgedest, lindudest loomulikus või ootamatus keskkonnas ning lindude positiivsetest ja negatiivsetest kokkupuudetest inimestega.

Ornitoloogiaühingul läheb linnufotosid vaja peaaegu igapäevaselt, kuna ühing koostab õppematerjale ja trükiseid, annab välja teabelehte Tiirutaja, avaldab pressiteateid, uudiseid ja uudiskirju ning juhib vabatahtlike osalusega vaatlus- ja seireprojekte. Samuti on loomisel ornitoloogiaühingu uus veebileht.

Kuidas fotosid annetada?

1) Vaata oma fotoarhiivist, kas sul leidub pilte lindudest, nende elupaikadest ja kokkupuudetest inimtegevusega, mis võiksid sobida illustreerima linnustikuga seotud teemasid ornitoloogiaühingu väljaannetes, õppematerjalides, kodulehel või Facebookis.

2) Foto peaks olema JPEG (JPG) failiformaadis, pikema külje pikkus soovitavalt vähemalt  3000 pikslit (miinimum 1500 pikslit). Faili nimeks pane fotol oleva liigi nimi või muu lühike iseloomustav märksõna ja foto autori nimi (nt 'Roohabekas. Foto Sander Sirelbu').

3) Koonda fotod mõnda failide jagamiseks mõeldud keskkonda nagu WeTransfer, DropBox, Google Drive või Google Photos. Kontrolli, et jagamise link toimiks.

4) Kopeeri fotode asukoha link fotoannetuse veebiankeeti. Palun täida seal ka muud väljad. Ankeeti saab lisada täpsustavaid selgitusi piltide kohta.

5) Juhul, kui sinu annetatavad fotod ei ole digitaalsel kujul või tekib muid küsimusi,  võta ühendust teavituskoordinaatori Eva-Liisa Orulaga (eva-liisa.orula@eoy.ee).

Fotode annetaja ja kasutaja õigused ja kohustused

Eesti ornitoloogiaühing lähtub fotode kasutamisel Creative Commonsi litsentsist BY-NC-SA.

Foto annetaja (autor):
- annab Eesti Ornitoloogiaühingule loa fotot vajadusel töödelda, näiteks sobivasse suurusesse lõigata, või kasutada tasuta trükiste kujundamisel,
- säilitab õigused kasutada fotot oma soovide ja vajaduste järgi.

Eesti Ornitoloogiaühing:
- kasutab fotosid mitteärilistel eesmärkidel Eesti linnustiku tutvustamisel,  uurimisel ja kaitsel,
- viitab fotot kasutades autorile.

Kõigi annetajate nimed tuuakse välja Eesti ornitoloogiaühingu uuel veebilehel, mis avaldatakse 2019. aasta alguses.

Suur tänu kõigile annetajatele!