Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Kodukaku veebikaamera töötab taas ja pesas juba neli muna

Trüki

Eelmisel aastal kuulsust kogunud Eesti Ornitoloogiaühingu aasta linnu, kodukaku, esipaari pesaõõs on taas veebikaamera abil jälgitav. Seekord sisustab kodukaku kodulage jaanuaris paigaldatud Mobotixi kahel režiimil töötav kaamera - päeval on võimalik vaadata loomuliku valgusega värvilist pilti ja öösel infrapunavalguse abil must-valget pilti. Kakkude pesaelu on võimalik jälgida Eesti Ornitoloogiaühingu kodukaku veebilehel http://www.eoy.ee/kodukakk/kakukaamera/ ja looduskalender.ee vahendusel http://www.looduskalender.ee/node/7130.

Eelmisel aastal munes emaslind esimese muna juba 1. märtsil, mis on tavapärasest paar nädalat varem. Tänavune lumerohke ja külm talv oli saatuslik paljudele kodukakkudele, kuid õnneks mitte meie tuttavatele - eelmisel aasta looduskalender.ee foorumis Klausiks ja Klaaraks nimetatud kakupaar on täie tervise juures ning pesitsevad samas õõnsuses, kus eelmiselgi aastal. Tänavu hakkasid nad pesas käima alles märtsi keskel ja pesitsemise märke polnud näha. Üllatuslikult muneti 6. aprillil pessa aga esimene muna, millele järgnesid järgmised 9., 11. ja 14. aprillil.
Eelmisel aastal oli kurnas viis muna, millest ühe varastas metsnugis ja mais sai tuule tiibadesse neli kakupoega. Vaadake, kuidas Klausil ja Klaaral läheb tänavu!

Kodukaku veebikaamera paigaldamisel ja pildi edastamisel on partneriteks EENet, Keskkonnaamet ja Beta Grupp OÜ.

Eesti Ornitoloogiaühing
Looduskalender.ee

Lisateave: Riho Kinks, 508 6690