Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Talilinnuloendused

Trüki

Kestvus: alates 1987
Projektijuht: Jaanus Elts

Loendused käivitusid Eestis aastal 1987 ning nende eesmärgiks on selgitada eeskätt just maismaal tegutsevate talilindude levikut, suhtelist arvukust ning nende näitajate muutumist nii ühe talve kui ka aastate jooksul. Meetod võimaldab hinnata ka lindude talvist suremust.

Paljudes riikides on sellistel loendustel juba aastakümnete pikkune traditsioon. Vaatleja peab tundma talilinde (kuni 40 liiki) hääle ja välimuse järgi. Loendatakse transektmeetodil kõik kohatud liigid. Püsiv vaatlusrada rajatakse ühte 10 X 10 km (UTM) atlaseruutu soovitava pikkusega umbes 10 kilomeetrit, kuid see võib olla ka lühem või pikem. Rada on õigem valida juba suvel sellise arvestusega, et see oleks talvel läbitav. Rada võib kulgeda erinevates biotoopides, ka rannikul (eriti huvitavad on roostikualad). Seni on vähe loendusi tehtud asulates. Loendus toimub kolm korda talve jooksul - novembris, aastavahetuse paiku ja veebruaris. Loendada võib üksi või väikese grupiga. Andmed kantakse hiljem spetsiaalsele ankeedile.