Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Aasta lind 2009 on kodukakk

Trüki

Eesti Ornitoloogiaühing valis 2009. aasta linnuks kodukaku (Strix aluco). 1995. aastal alguse saanud aasta linnu valimise eesmärk on laiemalt tutvustada mõnd meie linnuliiki, keda enamus inimesi tunneb, kuid kelle tegemiste kohta me tegelikult vähe teame.

Kodukakk jälgib meie tegemisi nii linnaparkides kui taluõuedes, piilub oma kodulävelt meie tubadesse, kuid jääb ise enamasti nähtamatuks. Rohkem tuntakse teda ilmselt hääle järgi. Kuigi kodukakk on meie sage naaber (Eestis arvatakse neid pesitsevat 1000-2000 paari), ei tea me tema igapäevaelust kuigi palju. 2009. aasta jooksul püütakse kodukaku öisele eluviisile pisut päevavalgust heita.

Aasta lind 2009 raames on kõigi linnusõprade abiga kavas selgitada kodukaku levikut ja arvukust, uurida tema toitumisharjumusi ning piiluda veebikaamera abil kaku koju. Samuti kogutakse kakufolkloori, korraldatakse laste joonistusvõistlus ning püütakse meedia ja trükiste vahendusel kodukaku tegemisi inimestele lähemale tuua. Aasta teises pooles annab Eesti Post välja ka traditsioonilise aasta linnu postmargi.

Juba eelmise aasta lõpus avati aga aadressil www.eoy.ee/kodukakk aasta linnu koduleht, kust leiab teavet nii kodukaku kui tema Eestis elavate sugulaste kohta, saab kiirelt teavitada enda kodukakuvaatlustest ning ilmuvad kõik aasta jooksul ilmuvad uudised ja materjalid aasta linnu kohta.

Eesti Ornitoloogiaühing ootab linnusõprade abi ja aktiivset kaasalöömist kodukaku aasta läbiviimisel.
Aasta lind 2009 kontaktisikuks on Eedi Lelov, tel 51 938 287, e-post buteo@hot.ee.

Aasta lindu toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ilusaid kakuelamusi!

Eesti Ornitoloogiaühing