Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

5. aprillil ilmub aasta linnu - luige - postmark

Trüki

2007.a. aasta linnuks on Eesti Ornitoloogiaühingu poolt valitud luik.

Postmark ja kaardid

Traditsiooniliselt annab Eesti Post välja aasta linnu margi, esimese päeva ümbriku ja maksimumkaardi. Seekordsel kunstnik Vladimir Taigeri poolt kujundatud margil poseerib väikeluik, esimese päeva ümbrikul aga laulu- ja kühmnokk-luiged, maksimumkaardil on taas väikeluik (http://www.post.ee/?id=3327).

Üheks aasta linnu valiku põhjuseks on tutvustada kõiki meie kolme luigeliiki laiemale avalikkusele. Tuntakse ju suhteliselt hästi inimkaaslejana tuntud kühmnokk-luike (Cygnus olor), keda võib kohata lisaks loodusmaastikele ka meie asulates ja linnades.

Kühmnokk-luik esineb Eestis nii pesitsejana, rändajana kui ka talvitujana. Vähem tuntud on nn. kollanokalised luiged - laululuik (Cygnus cygnus) ning väikeluik (Cygnus columbianus bewickii). Esmapilgul võib tunduda raske eristada väikeluike tema suuremast suguvennast laululuigest. Lähemalt uurides märkame, et tegemist on mõnevõrra väiksema linnuga, kellel kollane värv nokal ei anna niivõrd palju tooni kui laululuigel. Väikeluik on arvukaim meilt läbirändav luigeliik, kelle rändepeatuspaigad asuvad rannikumerel, suurjärvedel ning liigniisketel põllumajandusmaadel. Laululuike võib Eestis kohata nii rändel kui ka talvitumas. Pesitsejana on laululuik Eestis haruldane, asustades inimpelgliku liigina rabasid ning väiksemaid järvi. Reedel, 30. märtsil 2007 kell 15.00 avatakse Tartus Eesti Postimuuseumis (Rüütli 15) näitus "Aasta lind - luik".