Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

1999 - Ruth Ling

Trüki

Ruth Ling (Heidemaa) sündis 12.juulil 1926 Tartumaal Varnjas arsti perekonnas. On lõpetanud C.R.Jakobsoni nimelise I Keskkooli (1945) ja zooloogi-bioloogiaõpetajana Tartu Riikliku Ülikooli (1950). Oli õpetaja Tartus ja Pärnus, 1954.aastal asus tööle TA Zooloogia ja Botaanika instituudis, kus 1959.aastal kaitses ornitoloogia alal bioloogiakandidaadi väitekirja.

Viljakaim osa Ruth Lingi tööelust möödus aga Tartu Ülikooli zooloogia kateedris, kus alustas 1966.aastal. 1973 sai dotsendiks ja töötas sel ametikohal kuni pensionile siirdumiseni 1993. Luges loenguid selgroogsete zooloogiast, sh. ornitoloogiast, ja käitumisõpetusest ehk etoloogiast ning juhendas rohkeid välipraktikume. Sajad tudengid on just Ruth Lingilt õppinud linnulaulude tundmist. On juhendanud suure hulga kursuse- ja diplomitöid; mitmed Ruth Lingi kunagised juhendatud on täna juhtivad ornitoloogid.

Õppejõutöö kõrvalt ja pärast pensionile siirdumist on tõlkinud ja toimetanud rea looduseraamatuid, kus lisaks suurepärasele eriala tundmisele on abiks hea keeleoskus ja stiilitunnetus.

Ka Eesti Ornitoloogiaühingu tegemistes on Ruth Ling olnud läbi aegade aktiivne kaasalööja. LUS-i ornitoloogiasektsiooni aastail oli selle sekretär, 30 aastat on olnud tegev linnunimetuste komisjonis.