Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Kodukaku pesakaamera

Trüki

Alates 27. märtsist saab on-line kaamerate abil jälgida Läänemaa kodukakkude Klaara ja Klausi pesaelu. Praeguseks on neil pesas juba neli muna. Kuna pesas on infrapuna kaamera, saab lindude tegutsemist jälgida ka öösel. See kakupaar on linnuhuvilistele tuttav juba 2009. aastast, kui kodukaku aastal oli võimalik samuti nende pesaelu jälgida. Eelmisel aastal murdis torm pesapuu maha, kuid linnud võtsid kohe omaks neile samast puust tehtud pesapaku.

Esmakordselt Eestis on võimalik näha otsepilti nii kodukaku pesa seest kui ka väljast. Päevasel ajal on nähtavad mõlemad vaated, kuid öösel saab tänu infrapunakaamerale jälgida ainult pesapakus toimuvat. Kodukaku veebikaamera paigaldamisel ja pildi edastamisel on Eesti Ornitoloogiaühingu partneriteks Silma Märgala, EENet, Looduskalender, Keskkonnaamet, RMK, Beta Grupp, ITrotid, Videovalve ja Elisa. Kodukaku veebikaamerat rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet
 

iPhone, iPadi jaoks
Android, Videolani jaoks

Kui soovid jälgida ka kodukaku pesaelu foorumit, vaata Looduskalendrisse.