Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Röövlinnutöörühm

Trüki

Röövlindude hulka kuuluvad haukalised (harksabad, viud, kana- ja raudkull, kotkad ja loorkullid), pistrikulised ja kakulised. Eestis pesitseb pisut üle veerandsaja röövlinnuliigi, kes moodustavad enam kui kümnendiku kõigist haudelindudest. Röövlinnutöörühm ühendab inimesi, kes on pühendunud nende lindude uurimisele ja kaitsele. Töörühma eesmärgiks on Eestile iseloomuliku mitmekesise röövlinnustiku säilimine.  

Röövlinnutöörühma olulisimaks tegevuseks on iga-aastane röövlindude seire püsialadel. Lisaks sellele koondame röövlindude pesitsusandmed väljaspool püsialasid, kogume teateid haruldaste röövlindude esinemistest Eestis, viime läbi erinevaid uuringuid ja inventuure ning osaleme röövlindude kaitsega seotud probleemide lahendamisel. Jõudumööda tutvustame röövlinde ka laiemalt: mäletatavasti olid 2015. aasta linnuks kolm viuliiki, kuid röövlinde on aasta linnuks valitud varemgi - 2009. aastal kodukakk ja 2005. aastal kanakull. 

Röövlinnutöörühmal on tihe koostöö Kotkaklubiga, mis on enda vedada võtnud röövlinnustiku ühe osa – kotkaste – uurimise ja kaitse. Röövlinnutöörühm osales aktiivselt ka üle-euroopalise röövlinnuseire koostöövõrgustiku EURAPMON tegevuses.

Kui soovid osaleda röövlindude seires või teistes töörühma tegemistes, võta meiega julgelt ühendust!

Röövlinnutöörühma kontaktisik: Ülo Väli

Tutvu röövlinnutöörühma ettevõtmistega:
Aasta lind 2015 - viu
Röövlinnu- ja kotkameeste töödest Osoonis