Hall- ja punaselg-õgija : Aasta lind 2010

Hea loodusehuviline!

Teie ees avaneb Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) projekti Aasta lind 2010 kodulehekülg. 2010. aasta linnuks valis EOÜ punaselg-ja hallõgija. Mõlemad linnuliigid on meil küll tavalised, kuid samas laiema üldsuse seas vähetuntud sulelised. Käesolevalt veebilehelt leiab infot aasta linnu projekti tegemistest, samuti lugemist ja pildimaterjali nii aasta linnuks valitud punaselg- ja hallõgija kui ka kõigi teiste Eestis vaadeldud õgijate kohta.
Veidi hirmuäratava nime ning omapärase käitumisega õgijad on järjekorralt juba 16. EOÜ poolt valitud aasta linnuks. Projekti peamiseks eesmärgiks on tutvustada ühte linnuliiki või liigirühma laiemale avalikkusele, samuti pööratakse harrastuslinnuvaatlejate abiga sellele sulelisele tavapärasest suuremat tähelepanu.
Aasta lind 2010 projekti raames on kavas korraldada loodusõhtuid, tutvustada aastalindu erinevate meediakanalite ja trükiste kaudu, koostada viiel korral aastas väljatrükitavad töölehed koolilastele ning koondada harrastuslinnuvaatajate abiga punaselg- ja hallõgija levikuinfot. Läbiviidavaid tegevusi leiab jooksvalt „osale projektis“ menüü alt. Küsimusi ja ettepanekuid saab esitada üleval oleva kontakt lingi alt. Ootame rohket osavõttu!

Aasta linnu töörühma kuuluvad: Tarvo Valker (projektijuht), Hannes Margusson ja Eet Tuule.
Aasta linnu töörühm tänab abi eest: Andres Kalamees, Riho Kinks, Irina Kirikmäe, Chintis Lundgren, Renno Nellis, Veljo Runnel, Remo Savisaar, Valeri Štšerbatõh, Kerli Toode, Olavi Vainu ja Enn Vilbaste.

Käesoleva kodulehe koostamist ja projekti Aasta lind 2010 toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus