Aasta linnu helivaatluste kogumine

Hea linnusõber!

Kutsume Sind “Minu loodusheli” nutirakendusega rasvatihase häälitsusi koguma!

Rasvatihasel on kümneid erinevaid lauluvariante ja häälitsusi. “Minu loodusheli” nutirakenduse (äpi) abil on kõigil soovijatel võimalik looduses salvestada rasvatihase laulu ja muid häälitsusi ning need andmebaasi helivaatlusteks vormistada. Kõikidel “Minu loodusheli” kasutajatel tekib oma isiklik salvestuste varasalv, mida saab nii veebilehe kui ka nutiseadme kaudu kuulata-analüüsida ja teistelegi kuulamiseks pakkuda. Käima läinud linnuhäälte kogumine annab ülevaate rasvatihase häälitsuste mitmekesisusest ning võib lisaks tuua ka uusi põnevaid leide tema repertuaaris.

Osalejate vahel, kes kuni 1. juunini saadavad “Minu loodusheliga” tehtud rasvatihase helivaatlusi, loosime välja auhindu – heliplaate ning Eesti Ornitoloogiaühingu aasta linnu meeneid.

“Minu loodusheli” võib julgelt kasutada ka siis, kui ei ole päris kindel laulu või häälitsuse kuulumises rasvatihasele – ornitoloogid aitavad määranguid lisada või täpsustada. “Minu loodusheli” kasutusvõimalused ei piirdu ainult rasvatihase või teiste linnuliikide häälitsuste kogumisega, seda võib kasutada kõikide helisid tekitavate loomade vaatluste talletamiseks.

“Minu loodusheli” nutirakendus on loodud Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi ja Eesti Loodusmuuseumi koostöös.

“Minu loodusheli” rakenduse saab Android seadmetele (alates versioonist 4.0) alla laadida siit ja iPhone´ile (alates iOS 7) siit.

“Minu loodusheli” kasutamise juhendid leiab siit.

Niipea, kui moderaatorid on vaatlused kinnitanud, muutuvad need avalikuks infosüsteemis PlutoF.

Aasta linnu helivaatluste kogumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Info: Veljo Runnel, veljo.runnel@ut.ee, tel 520 6108.

Eesti Ornitoloogiaühing

Veski 4, Tartu 51005
eoy/at/eoy.ee
tel: 742 2195, faks: 742 2180

Projekti toetab