Linnumääramise võistlus

Rasvatihase aasta linnumääramise võistluse tulemused.

Rasvatihase aasta 10-vooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu 1. või 2. kuupäeval ilmub aasta linnu veebilehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Määramisvõistlusel tuleb linde ära tunda nii fotodelt kui ka hääle järgi helisalvestistelt.

Osalemiseks vanusepiirangut ei ole, kuid määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Kuna mõlemas korraga osaleda ei saa, jääb raskusastme valik igaühe enda otsustada. Algajate puhul ootame osalema pigem neid, kes tunnevad kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihane, valge-toonekurg, harakas). Edasijõudnute küsimused on sobivad neile, kes tunnevad suuremat osa Eesti lindudest. Siiski – Eesti parimatele linnutundjatele küsimused kindlasti väljakutset ei paku, neile sobib oma teadmisi proovile panna pigem Estbirdingu määramisvõistlustel.

Tutvu kindlasti määramisvõistluse reeglitega.

Mõlema raskusastme parimatele on auhinnad, võitjatele on aga Photopoint auhinnaks välja pannud Pentaxi binokli. Lisaks loositakse ka iga vooru parimate vahel välja auhindu (aasta linnu meeneid, raamatuid jm).

Ootame aktiivset osavõttu!

Teave, küsimused, pretensioonid: margusson/at/gmail.com

Rasvatihase aasta määramisvõistlust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lõplikud edetabelid: algajad ja edasijõudnud
Eesti Ornitoloogiaühing

Veski 4, Tartu 51005
eoy/at/eoy.ee
tel: 742 2195, faks: 742 2180

Projekti toetab