Öökulli akadeemia tutvustab aasta lindu

20.10.2016

20. oktoobril kell 18 toimuvas Öökulli akadeemias on Eesti Loodusmuuseumis külas Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu esimees ja tihaseaasta koordinaator Margus Ots. Loengu keskmes on sel korral aasta lind 2016 – rasvatihane.

“Loengus tutvume Eesti 2016 aasta linnu, rasvatihasega, ning vaatame lähemalt ka teisi Eesti tihaseid,“ tutvustab loengu sisu Ots. „Kokku saame tuttavamaks 10 tihasega: rasvatihasega, sinitihasega, musttihasega, tutt-tihasega, põhjatihasega, salutihasega, taigatihasega, lasuurtihasega, sabatihasega ja kukkurtihasega,“ lisab ta.

Aasta lindu valib Eesti Ornitoloogiaühing alates 1995. aastast. Selle eesmärgiks on valitud liike laiemalt tutvustada ning nende elu pisut lähemalt uurida või pöörata tähelepanu mõnele aktuaalsele keskkonnaküsimusele. Varasemalt on aasta linnuks olnud viu, jäälind, nurmkana, tüllid, suitsupääsuke, punaselg- ja hallõgija ja kodukakk.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (3€/5€). Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Täname Keskkonnainvesteeringute Keskust!

Eesti Ornitoloogiaühing

Veski 4, Tartu 51005
eoy/at/eoy.ee
tel: 742 2195, faks: 742 2180

Projekti toetab