Rasvatihase aasta linnumääramise võistluse tulemused

01.12.2016

Rasvatihase aasta linnumääramise võistlus on lõppenud. Viimases, 10. voorus oli osalejaid kokku 62, sealhulgas algajaid 35 ja edasijõudnuid 27. Ehkki küsimused viimases voorus olid raskemad, oli kõigile viiele küsimusele õigesti vastanuid üllatavalt palju – 9 algajat ja 6 edasijõudnut. Õiged vastused koos selgitustega leiab 10. vooru küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Viimases voorus õigesti vastanute vahel loosisime välja kaks Tartu Ülikooli loodusmuuseumi perepiletit – need võitsid Marje Loide ja Pelle Mellov. Lisaks loosisime kõikide osalejate vahel välja järgmised auhinnad: „Eesti linnuvaatleja teejuhi“ saab Maia Mikk, raamatu “Muutuv Eesti loodus” Andres Tamm ning raamatu “Röövlinnud ja metsamajandus” võitis Karin Pai. Palju õnne!

Kokku oli veebruarist novembrini kestnud määramisvõistlusel 212 osalejat, sealhulgas algajaid 137 ja edasijõudnuid 75.

Enne viimast vooru oli üldvõitjate osas kõik veel lahtine, kuna mõlemas raskusastmes oli mitu osalejat võrdsete punktidega. Edetabelijuhid vastasid viimases voorus kõik õigesti ja esikolmiku väljaselgitamiseks võtsime vastavalt reeglitele arvesse vastamise kiirust – parema koha sai viimases voorus kiiremini vastuse saatnud osaleja.

Algajate hulgas kogusid võrdselt maksimaalsed 50 punkti Aime Kütt ja Allar Tamm, kuid viimases voorus vastas kiiremini ja teenis sellega esikoha Aime Kütt. Järgmistena kogusid võrdselt 49 punkti Ene Määr ja Heivi Varus, kiiremini vastas ja kolmanda koha sai Ene Määr.

Edasijõudnute hulgas kogusid võrdselt 47 punkti Toomas Mastik ja Kadri Niinsalu, kuid viimases voorus vastas kiiremini ja sai esikoha Kadri Niinsalu. Kolmanda koha saavutas Arvo Org 44 punktiga, kes tänu kiiremale vastamisele edestas sama punktisumma saanud Andres Tamm’e.

Üldarvestuse võitjatele on Photopointi poolt auhinnaks Pentaxi binokkel, teise ja kolmanda koha võitjatele on auhinnaks Eesti Looduse poole aasta tellimus. Kolmanda kohaga võrdse tulemuse saanud, kuid „kiiremini vastamise“ reegliga neljandale kohale jäänud osalejaid auhindab Tartu Ülikooli loodusmuuseum perepiletitega.

Autasustamine toimub teisipäeval, 13. detsembril Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus suurel linnuõhtul.

Palju õnne võitjatele ja aitäh kõikidele osalejatele! Suur tänu toetajatele MTÜ-le Loodusajakiri, Tartu ülikooli loodusmuuseumile, Eesti Loodusmuuseumile, Photopointile ja SA-le Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Eriti suur tänu kuulub määramisvõistluse korraldajale Hannes Margussonile!

Margus Ots
rasvatihase aasta koordinaator

Musttihane tunti määramisvõistlusel hästi ära, 2. vooru algajate raskusastme küsimus / foto: Uku Paal

Eesti Ornitoloogiaühing

Veski 4, Tartu 51005
eoy/at/eoy.ee
tel: 742 2195, faks: 742 2180

Projekti toetab