Rasvatihase aasta tegemised on esitatud Aasta Keskkonnategu 2016 kandidaadiks

10.12.2016

Aasta Keskkonnategu on konkurss, millega tunnustatakse neid toredaid inimesi ja asutusi/ettevõtteid, kes hoolivad meie elukeskkonnast ja hoolitsevad selle eest, et ka teised seda teeksid.

Aasta linnu rasvatihase tegevused on pakkunud kaasamõtlemist ja -löömist kõikidele hoolimata vanusest, huvidest ning eelteadmistest. Aasta linnu rasvatihasega seotud tegemised jõudsid mitmel viisil sadade tuhandete inimesteni Eestis ja ka väljaspool Eestit. Rasvatihase aastal toimus kümneid loodusõhtuid ja pesakastide meisterdamise töötubasid, valmis Jänku-Jussi multifilm ja värviraamat, koguti helivaatlusi, ilmusid rasvatihase teadusuudised, toimus joonistus- ning määramisvõistlus, ilmus aasta linnu postmark. Rasvatihase tegemisi sai jälgida pesakastikaamerate ja talvise toidumaja kaamera vahendusel. Koostöös Looduskalendri ja Loodusemehega alustab lindude toidumaja kaamera peatselt uut hooaega.

Kui arvad, et ühe väga tavalise, kuid värvika linnu rasvatihase aasta mitmed tegemised on olnud esimeseks pisikuks looduse mitmekesisuse märkamisel ning meie Eesti terve ja elurikka keskkonna hoidmisel; kui rasvatihase teema või temaga seotud üritused on jäänud meelde ning olnud teadmiste allikaks nii lastele kui ka täiskasvanutele, vanematele, tuttavatele ja sõpradele, ootab Sinu häält Aasta lind 2016 – rasvatihane.

Hääletada saab 22. detsembrini Delfi portaalis.

Eesti Ornitoloogiaühing

Veski 4, Tartu 51005
eoy/at/eoy.ee
tel: 742 2195, faks: 742 2180

Projekti toetab