Rasvatihase pesakaamerad selleks aastaks lõpetavad

17.07.2016

Nüüdseks on rasvatihastel ka teise kurna pojad pesast lahkunud ning pesakastikaamerad selleks aastaks lõpetavad. Tihaste pesakaamerate pilti edastasime koostöös Silma Märgala SA ja Teetormajaga, foorumit pidas Looduskalender, ülekannet võimaldasid EENet, Teetormaja, Tele2 / Televõrk ja Elisa. Väga suur tänu kõikidele abilistele!

Kaamerate vahendusel saime 2016. aasta linnu rasvatihase pesaelu jälgida alates pesa ehitamisest kuni poegade lahkumiseni:

Pesakast 1
Esimese 11-munalise kurna esimene muna muneti 23. aprillil. Pojad koorusid 16. mail ning kõik pojad lahkusid pesast 3. juunil 18-ne päeva vanustena.
Rasvatihane alustas teise kurna munemisega samasse pesakasti 6. juunil, kõigest 3 päeva pärast esimese kurna poegade lahkumist. Teises kurnas oli 8 muna. Pojad koorusid 24.-25. juunil (1 muna jäi koorumata) ning 7 poega lahkusid pesast 13. juulil 19-ne päeva vanustena.

Pesakast 2
Esimese muna munes rasvatihane 27. aprillil ning 9-munalise kurna pojad koorusid 18. mail. Kõik pojad lahkusid pesast 6. juunil 19-ne päeva vanustena. Teist kurna sellesse pesakasti rasvatihased ei munenud.

Rasvatihase pojad lahkuvad pesast. Video salvestas Urmas Lett, www.eenet.ee:

Pesakast 3
Esimese muna munes rasvatihane 1. mail, kuid 10. mail rüüstas pesa väänkael, kes viskas pesast välja 10 muna ja ka osa pesamaterjalist. Rasvatihane munes järgmisel hommikul pessa veel ühe muna, aga jättis pesa siiski maha. Hiljem käis pesakasti korduvalt uurimas must-kärbsenäpp, kuid tema sellesse kasti pesitsema ei jäänud.

Väänkael rüüstab rasvatihase pesa. Video salvestas Olle Koert, www.tt.ee:

Pesakast 4
Kodukaku pesapakus olnud kaamera tõsteti pärast kakupoegade pesast lahkumist tihasekasti ümber, aga selles sel aastal keegi pesitsema ei hakanud.

Rasvatihase aastat toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Eesti Ornitoloogiaühing

Veski 4, Tartu 51005
eoy/at/eoy.ee
tel: 742 2195, faks: 742 2180

Projekti toetab