Täna avatakse aasta linnu joonistusvõistluse parimate tööde näitus

18.11.2016

Täna avatakse Tartu ülikooli loodusmuuseumis 2016. aasta linnu rasvatihase joonistusvõistluse näitus, kus saab vaadata võistluse kahtekümmet parimat tööd.

Vaid kuu aega kestnud joonistusvõistlusele esitasid 2465 osalejat kokku 2553 tööd ning töid saabus kõikidest Eesti maakondadest, Narvast Kuressaareni ja Võrust Kärdlani.

Joonistusvõistluse parimad tööd:

Žürii ühe liikme, Tartu Kunstnike Liidu juhatuse esimehe Markus Toompere sõnul rõõmustas joonistusvõistlus tehnikate ja stiilide mitmekesisusega – näha võis söejoonistusi, monotüüpiat, diatüüpiat, kollaaži, aga üllatuslikult ka pixelarti ja geomeetrilist kunsti.

„Kindlasti olid mõjusamad nooremate vanusegruppide tööd, kus ühelt poolt oli töödes rohkem lugusid, teisalt oli tunda õpetajate väiksemat sekkumist, mis lubas autoril vabamat lähenemist ja tagas põnevamad tööd,“ sõnas Markus Toompere.

Töid hindasid ka Tartu Lastekunstikooli direktori kohusetäitja Üllar Sillaots, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kunstnik-kujundaja Margot Sakson, ornitoloog Uku Paal ja rasvatihase aasta koordinaator Margus Ots.

Näitust saab Tartu Ülikooli loodusmuuseumis vaadata kuni detsembri lõpuni. Järgmise aasta alguses kolib näitus Tallinnasse Skizze galeriisse ning kevadel näeb rasvatihase aasta joonistusvõistluse parimaid töid Narvas.

Suur tänu joonistusvõistlust auhindadega toetanud kunstitarvete kauplusele Skizze, teaduskeskusele AHHAA, Loodusajakirjale, Eesti Keele Sihtasutusele, kirjastusele Grenader ning kõikidele, kes aasta linnu joonistusvõistlusele nõu ja jõuga kaasa aitasid.

Aasta linnu joonistusvõistlust korraldas Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Tartu Kunstnike Liidu, Tartu Lastekunstikooli ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga.

Aasta lindu toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Joonistusvõistluse kõik auhinnatud tööd:

Eesti Ornitoloogiaühing

Veski 4, Tartu 51005
eoy/at/eoy.ee
tel: 742 2195, faks: 742 2180

Projekti toetab