VIDEO: väänkael rüüstab rasvatihase pesa

10.05.2016

Täna võis pesakastikaamera (pesakast nr 3) kaudu jälgida, kuidas väänkael rasvatihase pesa rüüstas. Lisatud videost on näha, et väänkael viskab pesast välja 10 muna ja ka osa pesamaterjalist. Video salvestas Olle Koert, www.tt.ee:

Väänkael on rähniline, kelle peamiseks toiduks on sipelgad ja nende nukud. Väänkael pesitseb puuõõnsuses, aga sageli ka pesakastis. Sobivat pesapaika otsides rüüstab ta teiste õõnsustes pesitsevate lindude pesi, visates välja nii pesamaterjali, munad kui ka pojad, et siis ise sinna pesitsema asuda. Väänkael pesa ei ehita, ta muneb 7-10 valget muna otse puuõõnsuse või pesakasti põhja. Väänkael on meie rähnilistest ainus kaugrändur – talve veedab ta Sahara taga troopilises Aafrikas. Väänkael saabub meile aprilli teisel poolel ja lahkub septembris.

Mis saab aga rüüstatud rasvatihase pesast? Ehkki rasvatihane on siiski pesale ööbima tulnud, võib arvata, et ta jätab selle pesa maha ning üritab uuesti kusagil mujal pesitseda. Lähipäevil saame näha, kas pesakastis hakkab pesitsema hävitustööga hakkama saanud väänkael, hoopis keegi teine või jääb pesakast mõneks ajaks tühjaks.

PESAKAST 1

PESAKAST 2

PESAKAST 3

Tihaste pesakaamerate pilti edastame koostöös Silma Märgala SA-ga, foorumit peab Looduskalender, ülekannet võimaldavad EENet, Teetormaja, Tele2 / Televõrk ja Elisa.

Rasvatihase aastat toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Eesti Ornitoloogiaühing

Veski 4, Tartu 51005
eoy/at/eoy.ee
tel: 742 2195, faks: 742 2180

Projekti toetab