Talvine aialinnuvaatlus 2021

29.-31. jaanuar

Osale jaanuari viimasel nädalavahetusel Eesti populaarseimas ja suurimas harrastusteaduse algatuses ning vaatle ühe tunni jooksul linde oma koduaias või pargis. Märgi üles kohatud linnuliigid ja iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Sisesta oma vaatlusandmed elektroonilisse vaatlusankeeti või saada postiga Eesti Ornitoloogiaühingule.

Talviste aialindude vaatlemine aitab paremini tundma õppida oma kodukoha loodust ning sinu panus aitab meil saada teavet aialindude arvukuse muutuste ja nende võimalike põhjuste kohta.

Tutvu talvise aialinnuvaatluse juhendiga!

Talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus. 2020. aastal osales ligi 2000 inimest, kes vaatlesid ligi 40 000 lindu 68 liigist.

Loe talvise aialinnuvaatluse 2020 tulemusi

Eesti Ornitoloogiaühing korraldab talvist aialinnuvaatlust 2010. aastast. Ettevõtmine pälvis 2013. aastal Aasta Keskkonnateo auhinna.

Suurbritannias korraldatakse linnuvaatluspäevi Big Garden Birdwatch juba üle 40 aasta ning viimastel aastatel on osalejate arv küündinud üle poole miljoni. Soomlaste linnuvaatluspäevadel Pihabongaus osales mullu 24 000 huvilist. Tuhanded inimesed teevad aialinnuvaatlusi ka Austrias, Hollandis, Islandil, Belgias, Rootsis, Saksamaal, Poolas ja Norras.

Aastate jooksul kogunenud tohutu vaatluste hulk on võimaldanud mitmes riigis, eelkõige Suurbritannias, väga täpselt jälgida aialindude leviku ja arvukuse muutusi aastate jooksul. Aialinnuvaatlus on linnuteadlastele oluline seetõttu, et võimaldab koguda rohkesti andmeid just tavaliste lindude kohta, kelle osas piisavas mahus andmeid tihti napib.

Lisainfo

Aarne Tuule

Talvise aialinnuvaatluse koordinaator

Eesti Ornitoloogiaühing

58002869

talv@eoy.ee