Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Linnadevaheline linnuvõistlus

Linnade linnuvaatlusel märgati enim liike taas Tallinnas

Täna toimus Eesti Ornitoloogiaühingu poolt korraldatav igakevadine linnade linnuvaatlus. Üritusel lõi kaasa enam kui 120 huvilist, kes tegutsesid 25 erinevas Eestimaa linnas.

Kui linnade linnuvaatlusest osavõtnud linnade ja vaatlejate arv oli sarnane eelnevate aastatega, siis kohatud liikide hulk jäi viimase paari aastaga võrreldes selgelt väiksemaks. Linnades märgati täna täpselt 100 linnuliiki, mida on 15 liigi võrra vähem kui mullusel varajasel kevadel.

Lähenemas on linnade linnuvaatluspäev

Rändlinnud on juba tasapisi meile saabuma hakanud ning nagu juba traditsiooniks saanud, siis korraldab Eesti Ornitoloogiaühing märtsikuu viimasel pühapäeval linnade linnuvaatluspäeva. Tänavune linnade linnuvaatlus toimub 25. märtsil.

Linnades leiduvale linnurikkusele ja alanud rändlindude saabumisele tähelepanu juhtiv üritus on oma kandepinda järjekindlalt laiendanud. Möödunud aastal laekusid vaatlustulemused juba 24 Eestimaa linnast ning osavõtjaid oli üle 110. Mullu kohati kõigi linnade peale kokku koguni 111 erinevat linnuliiki.

2017.a. linnade linnuvaatluse tulemused selgunud

Möödunud pühapäeval, 26. märtsil,  toimus Eesti Ornitoloogiaühingu poolt korraldatav igakevadine linnade linnuvaatlus. Ürituse raames oli linnalinde jälgima läinud enam kui 111 linnuhuvilist, kes vaatlesid linde kokku 25 erinevas Eestimaa linnas. Tuulisele ja kohati ka vihmasele ilmale vaatamata kohati ka tänavu linnades väga palju erinevaid linnuliike. Ühtekokku registreeriti 115 linnuliigi esinemine, mis on mullu püstitatud rekordist kõigest 3 liiki vähem.

Märtsikuu viimasel pühapäeval vaadeldakse taas linnalinde

Märtsikuu viimasel pühapäeval, 26. märtsil toimub traditsiooniline linnade linnuvaatlus. Linnade linnuvaatluse stardipauk antakse juba kell 5 hommikul. Varasest kellaajast ei tasu end siiski lasta heidutada, sest arvesse lähevad kõik linnuvaatlused, mis on linnades tehtud kuni kell 13. Linnades leiduvale linnurikkusele ja alanud rändlindude saabumisele tähelepanu juhtiv üritus on oma kandepinda järjekindlalt laiendanud. Möödunud aastal laekusid vaatlustulemused juba 24 Eestimaa linnast, kus vaadeldi 118 linnuliiki.

Linnade linnuvaatlus tõi taas rekordeid

29. märtsil toimunud 14. linnade linnuvaatluspäev tõi 18 erinevasse linna linde jälgima 119 huvilist. Kui osalejate arv oli võrreldav mullusega, siis nähtud liikide arv oli rekordiline. Huvilistel õnnestus linnades üles leida koguni 116 loodusliku päritoluga linnuliiki. Kõige pikemad liiginimekirjad saadi ootuspäraselt rannikuäärsetes linnades. Seekordse sõbraliku mõõduvõtmise võitis Pärnu, kus märgati 88 linnuliiki, sellele järgnes Tallinn 82 ja Haapsalu 81 liigiga. Sisemaalinnade arvestuses oli taas parim Tartu, kus nähti-kuuldi 76 linnuliiki. Viiendaks jäi tänavu Kärdla 63 liigiga.

Linnade linnuvaatluspäev

Märtsikuu viimasel pühapäeval, sel aastal 29. märtsil, toimub traditsiooniline linnade linnuvaatluspäev. Linnades leiduvale linnurikkusele ja alanud rändlindude saabumisele tähelepanu juhtiv üritus on oma kandepinda järjekindlalt laiendanud. Möödunud aastal laekusid vaatlustulemused juba 21 Eestimaa linnast ning osavõtjaid oli üle 110. Kokku on 14 aasta jooksul ürituse raames linde jälgitud juba 39 linnas. Linnade linnuvaatluse stardipauk antakse juba kell 5.00 hommmikul. Varasest kellaajast ei tasu end siiski lasta heidutada, sest arvesse lähevad kõik linnuvaatlused, mis on tehtud kuni kella 13.00-ni.

Rekordiline linnalinnuvaatlus

30. märtsil 13. korda toimunud linnade linnuvaatluspäeva kordaminekule aitas kaasa soodne ilm ja varane kevad. Vaatlustulemused edastati koguni 21 linnast ning vaatlejaid oli 116, mis on vaatluspäevade rekordid. Esmakordselt olid esindatud Kiviõli, Mustvee, Narva ja Sillamäe. Linnades saadi kirja kokku 113 linnuliiki, mis on rohkem kui eales varem ja koguni 33 liiki enam kui näiteks eelmisel, hilisel kevadel. Pikima liigiloendiga Haapsalus saadi kirja 79 linnuliiki, mis on senise parima tulemuse (2008.a) kordamine.

Linnade linnuvaatluspäev

Iga aasta märtsikuu viimasel pühapäeval, seekord 30. märtsil, on traditsiooniline linnade linnuvaatluspäev.  Selle eesmärgiks on kutsuda üles märkama Eesti linnade linnurikkust. Loomulikult juhitakse tähelepanu ka juba täies hoos olevale rändlindude saabumisele. Linnalinnuvaatlusel saab osaleda igaüks. Tuleb vaid leida vähemalt üks sõber, kellega minna pühapäeval mõnda Eesti linna linde vaatlema ning sealt üles leida võimalikult palju linnuliike. Sel aastal on reeglites ka oluline muudatus - linnuvaatlusel võib liigelda võib vaid jalgsi või rattaga.

Linnade linnuvaatlus näitas hilist kevadet

Pühapäeval, 31. märtsil toimunud linnalinnuvaatlus ehk linnadevaheline linnuralli näitas erakordselt hilist kevadet. Ürituse 12-aastase ajaloo jooksul jäi esmakordselt pikima liigiloendiga linnal ületamata 50 linnuliigi piir. Tänavusel linnalinnuvaatlusel osales 92 inimest, kes vaatlesid linde 20 erinevas Eestimaa linnas. Esmakordselt osalesid Abja-Paluoja, Antsla, Karksi-Nuia ning Maardu. Aastate jooksul on linnadevahelisest linnuvõistlusest osa võtnud 35 linna.

Linnalinnuvaatlusel osales 100 loodushuvilist

Pühapäeva, 25. märtsi varahommikust kella üheni päeval oli linnuhuviliste huviorbiidis linnalinnud. Vaatamata kehvadele ilmaoludele tõi Eesti Ornitoloogiaühingu poolt igal kevadel korraldatav linnalinnuvaatlus meie tiivulisi naabreid jälgima 100 huvilist. Osavõtvate linnade arv (19) oli koguni võistluse 10-aastase ajaloo suurim.  

Liida sisu