Mis toimus

Hiireviudel pojad kasvavad

Postitatud: 20.05.2015

Mõlemas kaameraga varustatud hiireviu pesas (Mari-Mihkel ja Katrin-Kalju) on kolm poega ja esialgu paistab, et toidupuudust neil pesitsusterritooriumitel pole. Toidumenüü on küll erinev. Mihkel veab pessa enam suuremat saaki pessa, näiteks rotte, keda püüab majade lähedalt. Kalju seevastu toob enamasti uruhiiri, kes elavad niitudel-põldudel, aga rotid pole ka talle võõrad.

Viupoegade tegemisi oleme saanud jälgida juba nädal või kaks. Pesavaatamisi on päevas üle 5000 ning mõnelgi vaatlejal on ilmselt tekkinud küsimus, kas viupojad nimed ka saavad? Küllap ongi aeg neile nimed panna, et oleks lihtsam ja selgem poegade kohta infot vahetada. Pakume välja, et nimesid saab esitada mõlema pesa foorumis. Neis postitamiseks tuleb küll end registreerida ja kirjutada inglise keeles, aga kui muidu ei julge katsetada, saab seda tänapäeval lihtsalt mõnd veebitõlkijat kasutades. Enamus foorumi liikmeid on mitte-ingliskeelsest keeleruumist, seega häbeneda pole midagi.

Seega on meil kaks pesakonda hiireviusid ja kõigile kuuele pojale võib nimesid pakkuda. Aga nimed võiksid ikka kujuneda iga poja iseloomu järgi. Selleks peaks neid pikemalt või korduvalt jälgima ning ka ise aru saama, kes on kes. Ilmselt on kummagi pesakaamera juurde on tekkinud oma põhivaatlejad, kes siis näiteks nädala pärast (27. mail) võtaks tulemused kokku ja otsustaks pakkumiste seast nimed, millega edaspidi saabki viupoegi kutsuda. Foorumi admin koostas ka spetsiaalse foorumi lehe nimede pakkumiseks ja pakutute kergemaks leidmiseks.

Pilt veebikaamerast Mari ja Mihkli pesaelu otsepilt ja foorum

Pilt veebikaamerast Katrini ja Kalju pesaelu otsepilt ja foorum