Mis toimus

Viimased rändlinnud lahkuvad

Postitatud: 08.10.2015

Sügisene linnuränne on täies hoos, teiste rändlindudega lahkub ka enamik meie viudest. Viuaastal on võimalik nende rännet jälgida ka virtuaalselt, sest kaks Põlvamaalt pärit isast hiireviud kannavad GPS-saatjaid. Esimene neist on juba kevadest tuttav viu Villu, teine tänavu kevadel koorunud noorlind Kordian. Omavahel sugulased nad siiski ei ole.

Esimesena alustas sügisrännet noor Kordian, kes lahkus oma koduste põldude ja metsatukkade vahelt 5. oktoobril. Esialgu suundus ta otse lõunasse aga Läti piiril korrigeeris suunda pisut edela poole. Kahe päevaga on ta jõudnud Leetu, kus teeb peatuse sealsete hiirte degusteerimiseks. Villu on veel oma pesitsusterritooriumil, kuid et ta mullu alustas rännet juba 4. oktoobril, tasub tal nüüd hoolega silma peal hoida. Aga mine tea, võib-olla teeb Villu meile üllatuse ja jääb hoopis Eestisse talvitama?

Hiireviud on meie saatjalindudest viimased, kes meilt ära lendavad. Teised on juba rändel või koguni jõudnud talvitusaladele. Vaata ja uuri ise rändekaardilt.

<b>Foto:</b> Ülo Väli