Mis toimus

Viud ootavad vaatlemist

Postitatud: 29.09.2015

Saabuval nädalavahetusel toimuvad traditsioonilised rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch 2015. Sellega pööratakse 22. korda tähelepanu lindude sügisrändele ja meid ümbritsevale linnurikkusele. Viuaasta puhul toimub lisaks teistele juhendatud linnuvaatlustele kolmes kohas ka spetsiaalne röövlindude vaatlemine ja pildistamine. Kuigi tähelepanuta ei jää ka teised rändlinnud, on põhirõhk röövlindudel ja just nende pildistamisel ning fotodelt määramistunnuste leidmisel. Olulisemad nipid avaldatakse koos näidispiltidega ka siinsamas viuveebis. Vaatlused toimuvad iga ilmaga.

3. oktoobril toimuvad röövlinnuvaatlused:

  • Läänemaal Põõsapea neemel kell 7.30-12, juhendab Uku Paal, telefon 5660 7992.
  • Pärnumaal Lao endise linnujaama juures (800 m enne Munalaiu sadamat) kell 8 - 13, juhendab Indrek Tammekänd, telefon 5271 365.
  • Tartumaal Mehikoorma tuletorni juures kell 9 - 14, juhendavad loodusfotograaf Arne Ader ja Urmas Sellis, telefon 503 4799.

    Peatselt algava hiireviude sügisrände puhul on taas jälgitav vana tuttav hiireviu Villu ja tema noor kolleeg, samuti saatjaga varustatud hiireviu Kordian. Mõlemad linnud on praegu veel Eestis pesapaikade läheduses, kuid peaks oma teekonda alustama peagi.

    <b>Foto:</b> Urmas Sellis