Jäälinnuaasta kandideerib aasta keskkonnateoks

postitatud: Reedel 12.Detsember 2014

Keskkonnaministeeriumi poolt väljakuulutatud aasta keskkonnateo konkursil kandideerib teiste seas sellele tiitlile ka jäälinnuaasta. Võitja selgub rahvahääletusel. Hääletada saab 23. detsembrini Delfi portaalis, konkursi ja kandideerivate tegude kohta saab pikemalt lugeda veebilehelt www.keskkonnategu.ee. Anna oma hääl jäälinnule!

Jäälinnuaasta viimane loodusõhtu

postitatud: Reedel 12.Detsember 2014

Lõppeva jäälinnuaasta viimane loodusõhtu toimub teisipäeval, 16. detsembril kell 18 Tartu loodusmajas. Aasta eestvedaja Riho Kinks räägib sellest, mis sel aastal on toimunud ning mida uut ja huvitavat on jäälinnu kohta teada saadud. Loodusõhtul on müügil ka jäälinnumeened.

Jäälinnu jääskulptuuri avamine Tartus

postitatud: Reedel 28.November 2014

Pühapäeval, 30. novembril kell 16.30 avatakse Tartu raekoja platsil koos esimese advendi sündmustega ka jäälinnu jääskulptuur. Skulptuuri on jäälinnuaasta puhul loonud kunstnik Mari Hiiemäe. Eesti Ornitoloogiaühing tänab sellega kõiki, kes on meid jäälinnuaastal aidanud ja toetanud. Tartu esimese advendi jm sündmuste kohta vaata lähemalt veebilehelt www.joululinntartu.ee.

EL fotovõistluse parimad jäälinnufotod

postitatud: Neljapäeval 27.November 2014

Eesti Looduse 2014. a. fotovõistluse võitjad kuulutati välja 25. novembril Tartus toimunud lõpuõhtul. Vaata aasta linnu kategoorias osalenud paremaid fotosid siit

Suur linnuõhtu Tallinnas

postitatud: Esmaspäeval 17.November 2014

2. detsembril algusega kell 18 toimub Tallinnas Eesti rahvusraamatukogu suures saalis Suur linnuõhtu, kus võetakse kokku jäälinnuaasta ning teatepulk antakse üle viudele. Räägitakse sellest, mis aasta jooksul on toimunud ning mida uut ja huvitavat on jäälinnu kohta teada saadud. Näha saab kauneid pilte Eesti parimatelt loodusfotograafidelt ning viimast korda on võimalik vaadata näitust jäälinnu joonistusvõistluse parimatest töödest. Oodata on ka üllatusi. Muusikat teevad Jaan Elgula ja Ants Nuut. Avatud on linnuraamatute ja meenete müük. Lisateave: Riho Kinks, riho.kinks@eoy.ee, 742 2195. Linnuõhtut korraldab Eesti Ornitoloogiaühing KIKi toetusel.