Mälumängusarja 7. vooru tulemused

Postitatud : 30.10.2012

Tulemused koos küsimuste ja vastustega asuvad mälumäng rubriigi all.
Järgmine mäng leiab aset juba novembris.

Mälumängusarja 7. voor

Postitatud : 17.10.2012

Neljapäeval, 25. oktoobril 2012 kell 18:30 toimub Tartus Baeri maja saalis (Veski 4) 7. etapp Aasta lind 2012 raames toimuvas mälumängusarjas “Inimene, universum ja muna”. Tegemist on mõnusa seltskondliku koosviibimisega, mis on jõukohane igaühele.

Igas mängus on kakskümmend küsimust ja mitte ainult aasta linnust. Enamus küsimustele on antud ka vastusevariandid, raskusaste varieerub ja tähtis osa on ka õnnel.

Moodustada võib kuni 6-liikmelise võistkonna, kuid osaleda võib ka üksi. Kui sul võistkonda pole, leiad selle kindlasti kohapeal!

NB! Oodatud on ka kõik uued tegijad, sest lisaks hooaja üldisele punktiarvestusele, selgitatakse igas mängus kolm parimat võistkonda, kellele on ette nähtud auhinnad. Kõikidele osalejatele pakutakse kohapeal ka teed ja suupisteid.

Tule mälumängule, sest see on hea võimalus teiste looduhuvilistega kohtumiseks ja uute tuttavate ning sõprade leidmiseks!

Urmas Abel
Mälumängu organisaator
56660628
urmasbl@gmail.com

Linnuretk Saaremaale Sõrve linnujaama

Postitatud : 25.09.2012

29.-30. septembril korraldab Eesti Ornitoloogiaühing tülliaasta linnuretke Saaremaale Sõrve linnujaama.
Vaadeldakse lindude sügisrännet ja õpitakse linde tundma, tutvutakse lindude märgistamisega ning räägitakse lindude rändest jm. Buss väljub 29. sept. kell 8 Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast. Peale on võimalik tulla ka mujal marsruudil Tartu-Viljandi-Pärnu-Virtsu. Tagasi Tartusse jõutakse 30. sept. umbes kell 18. Ööbimine on linnujaamas, kaasa võtta magamiskott ja matt, soovi korral telk. Toitlustamine on korraldatud, kaasa võtta oma soovi järgi suupisteid ja juua.
Linnuretk toimub projekti Aasta lind 2013 raames ja on osalejatele tasuta. Retke toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Kohtade arv on piiratud! Registreerimine ja info tel 5664 9369, Jaanus Aua.

Mälumängu 6. voor

Postitatud : 20.09.2012

27. septembril on kõigil mälumänguhuvilistel jälle põhjust koguneda Tartus Baeri maja saali (Veski tn 4), sest jätkuvad Eesti Ornitoloogiaühingu Aasta lind 2012 projekti raames korraldatavad mälumängud.

Mälumänguõhtu esimene küsimus kõlab kell 18.30, seega soovitav on koguneda 15-20 min varem.

Nagu ka eelnevatel etappidel, tuleb vastata kahekümnele loodusteemalisele küsimusele. Küsimused on erineva raskusastmega ja enamasti vastusevariantidega.

Oodatud on kuni 6-liikmelised võistkonnad ja üksiküritajad. Igas mängus on kolmele paremale auhinnad, osalejatele pakutakse ka teed ja suupisteid.

Tegemist on mõnusa seltskondliku olenguga, mis on jõukohane igaühele.

Mälumängu varasemate küsimuste ja tulemustega on võimalik tutvuda siin

Tüllijutt Kuku raadios

Postitatud : 13.09.2012

Ajakirja Loodusesõber põimukuunumbri kaaneteema on aasta linnud tüllid. Kuidas tülliaasta kulges ja kes on järgmine aasta lind, kõneleb Jaanus Aua, kes on aasta linnu projektijuht nii tänavu kui ka tuleval aastal. Saade on järelkuulatav siit