Uudised

23.11.2018

Eesti Ornitoloogiaühing tunnustab parimaid metsise joonistajaid

Eesti Ornitoloogiaühing annab täna, 23. novembril kell 16.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis üle auhinnad parimatele aasta linnu joonistajatele ja avab näituse.

Eesti […]

Edasi

20.11.2018

4. detsembril on Tallinnas Suur Linnuõhtu!

4. detsembril algusega kell 18 toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus […]

Edasi

30.10.2018

Loodusõhtul räägitakse aasta linnu käekäigust

Kolmapäeval, 7. novembril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimuval loodusõhtul räägib Andres Kalamees metsise eluolust Eesti metsades.

Loodusõhtul tutvustab Eesti Ornitoloogiaühingu […]

Edasi

veel uudiseid...

Metsis

veebikaamera

Märtsi teises pooles paigaldati ühele Võrumaa rabamännikus asuvale metsiste mänguplatsile veebikaamera. Metsisekaamera võimaldab meil kuni mai lõpuni jälgida metsiste mängurituaale ning hiljemgi kuulata-vaadata, mis seal toimub.

Loe edasi

Metsis ehk mõtus (Tetrao urogallus) on Euroopa suurim kanaline. Sugupooled erinevad teineteisest nii suuruselt kui sulestiku värvuselt.

  • Hane suurune, raskepärase kehaehituse ja väga pika ümardunud sabaga, mille mängu ajal lehvikuna laiali ajab
  • Mustjaspruuni sulestiku, rohekalt-metalselt läikiva puguala, valgete tähnidega kaetud saba ja tugevalt konksus kullinoka sarnase õlgkollase nokaga […]

Edasi

Aasta linnu joonistusvõistlus

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub lapsi, noori ja täiskasvanuid joonistama aasta lindu metsist. Parimatest töödest koostatakse näitus ja osalejatele jagatakse auhindu.

Tingimused

  • Joonistused saada hiljemalt […]

Edasi

Metsiseaasta meelespea

Metsis kuulub Eesti kaitstavate liikide II kaitsekategooriasse, mis tähendab, et keelatud on tema tahtlik surmamine, püüdmine või häirimine ning metsise konkreetseid mängu- […]

Edasi