Kolmas voor

1. Kes laulab/häälitseb?

2.-5. Nimeta fotol olev lind?

1. Piilpart
Selle vilistava „krik“-hääle omanik on piilpart.

2. Suur-konnakotkas
Suur- ja väike-konnakotka eristamine ei ole lihtne. Suur-konnakotkas on laiatiivalisem kui väike-konnakotkas. Fotol on tiiva tipus selgelt 7 „sõrme“ (laba-hoosulge) näha, väike-konnakotkal on 7-s „sõrm“ väga lühike või ei eristu üldse. Suur-konnakotka tiiva alapoole kattesuled on hoosulgedest tumedamad, väike-konnakotkal on vastupidi, st kattesuled on hoosulgedest heledamad. Suur-konnakotka välimiste laba-hoosulgede tüvikuosas on näha väike hele laik või poolkuu, väike-konnakotkal on seal „kaksikkoma“ (kaks kitsast heledat poolkaart).

3. Krüüsel
Fotol on noorlind, kelle suur valge tiivalaik on tumedate viirudega.

4. Laanepüü
Pildil okste ja lehtede vahelt vaid osaliselt paistva laanepüü tundis enamus vastanuid ära. Kehakuju, nokk ja laanepüüle iseloomulik sulemuster on fotolt hästi näha.

5. Kõrbe-põõsalind
Väike, hele, liivakarva ülapoolega, kollase silma ja kollakate jalgadega lind. Eesti liiginimestikus teist sarnast lindu ei ole. Suur osa vastanutest pakkusid pruunselg-põõsalindu, aga tema laialt roostepruunid tiivasulgede servad eristuvad selgelt ülapoole sulestikust ning valge kurgualune eristub muidu beežikast alapoolest.

Eesti Ornitoloogiaühing

Veski 4, Tartu 51005
eoy/at/eoy.ee
tel: 742 2195, faks: 742 2180

Projekti toetab