13.01

Populaarteaduslik artikkel nurmkanast 2013. aasta andmete põhjal

Populaarteaduslik artikkel nurmkanast, mis ilmus Eesti Jahimehes 2014. a. detsembris.
nurmkana.pdf

Kuigi nurmkana aasta linnu aasta lõppenud on ammu lõppenud, kogume jätkuvalt selle liigi vaatlusandmeid. Selle põhjuseks on nurmkana jätkuv arvukuse vähenemine ja vajadus jälgida tema käekäiku ja arvukuse muutust.Oma vaatlused saab endiselt kirja panna siinsamas nurmkana kodulehel. Oleme kõikide vaatluste eest väga tänulikud.

12.06

Nurmkana (Perdix perdix) salkade suuruse ja elupaigakasutuse dünaamika: Eesti Ornitoloogiaühingu Aasta Lind 2013 projekti kokkuvõte.

Nii Eestis kui ka üle Euroopa on mitmete põllulindude arvukus viimase 30 aastaga oluliselt langenud. Näiteks on nurmkana (Perdix perdix) arvukus alates 1980. aastast langenud kogu Euroopas üle 90%. Käesolevas töös tehakse kokkuvõte nurmkana vaatlustest Eestis 2013. aastal. Kokku edastas vaatlusi 395 inimest.
Kokkuvõte.pdf

26.03

Jätkame nurmkana vaatluste kogumist

Kuigi ametlikult on nurmkana aasta lõppenud, otsustas ornitoloogiaühing jätkata selle liigi vaatlusandmete kogumist. Selle põhjuseks on nurmkana jätkuv arvukuse vähenemine ja vajadus jälgida tema käekäiku. Lähiajal teeb EOÜ ka ametliku ettepaneku lisada nurmkana III kategooria kaitsealuste loomaliikide hulka. Oma vaatlused saab endiselt kirja panna siinsamas nurmkana kodulehel. Eelmisel aastal laekus meile andmeid 604 nurmkana salga kohta ja vaatlusi edastas 395 inimest.

27.11

Suur linnuõhtu

Kolmapäeval, 4. detsembril algusega kell 18 toimub Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis EOÜ Suur linnuõhtu. Räägitakse, mida huvitavat oleme teada saanud lõppeval nurmkana aastal, algava jäälinnu aasta juhatab oma pildipgrogrammiga sisse loodusfotograaf Sven Zacek. Muusikalist meeleolu loob ansambel Pööriöö. Sissepääs tasuta. Lisateave: tel. 742 2195.

11.11

Linnuviktoriini kokkuvõte

Algajate grupi võitjat ei suutnud välja selgitada ka lisavoor – kaks osavõtjat vastasid kõigile küsimustele õigesti ka nüüd. Seetõttu (kahjuks), tuli appi võtta liisu heitmine, ning siin naeratas õnn Allar Tammele. Edasijõudnute pronksi selgitamiseks fortuuna abi õnneks enam vaja ei läinud. Lõplikuks paremusjärjestuseks kujunes seega:

Algajad: 1. Allar Tamm 2. Annely Pent 3. Anu Sepp
Edasijõudnud: 1. Ilmar Aruoja 2. Maiki Must 3. Andres Tamm

Auhindadeks on:
Võitja: Pentaxi binokkel
Teine koht: Linnumääraja ja ajakirja “Eesti Loodus” aastatellimus
Kolmas koht: Raamat “Eesti linnuvaatleja teejuht” ja Remo Savisaare 2014.a. kalender

Palju õnne kõigile võitjatele ja aitähh osalejatele!