Aasta linnu luulekonkursist

Postitatud : 26.09.2017

Aasta linnu luulekonkursi tööde esitamise tähtaeg on nüüd läbi ja kohtunikud tööle asunud, parimad selguvad 20.oktoobriks.

Laekunud töödes luuletati nii armastusest kui ka tuvidest, ja kõigest kokku. Mõni luuletus oli regivärsis ja mõni hoopis viisisoovitusega, laekus ka kaks murdekeelset luuletust.

Kokku saadeti 123 luuletust 92-lt luuletajalt. Kuni 10 aastaste laste seas oli ainult üks tütarlaps, kes luuletuse teele pani. 11-17.a. vanuserühmas laekus 30 ja 18+ 92 luuletust. 2 luuletust valmis rühmatööna. Vanim luuletaja oli 79-aastane proua Hiiumaalt. Mõni proua oli tagasihoidlik ja märkis oma vanuseks „pensioniealine“, seega ei pruugi eeltoodud vanud olla maksimaalne. Vanim härra oli 70.a. Mehi oli üldse kokku 26.

Eraldi tahaks ära märkida kolme kooli eesti keele ja kirjanduse õpetajat, kes saatsid oma laste luuletused: Jõhvi Põhikooli 5.klassi õpetaja Kärt Kask, Sillamäe Eesti Põhikooli 8.klassi õpetaja Meeli Rjabova ja Kristiina Pahk Pärnu Ühisgümnaasiumist.

KAS OLED LIIGIS KINDEL?

JahEi

Õige liik Õige liik Vale liik
KAELUS-TURTELTUVI TURTELTUVI KAELUSTUVI
Suurus Kodutuvist väiksem, musträstast veidi suurem Kodutuvist väiksem, musträsta suurune Kodutuvist selgelt suurem, varese suurune
Kehakuju Sale ja pika sabaga Sale ja pika sabaga Suur ja jässakas
Põhivärvus Hallikas-beež Pruun Hall
Laigu värvus kaelal Must Must (lähedalt mustavalge vöödiline) Valge
Häälitsus guguu-guk… guguu-guk. Alati kolmesilbiline, rõhk teisel silbil turrr… turrr… turrr… Kordab ühte silpi Viiesilbiline „uugutamine“
Elupaik Peamiselt maa-asulad Metsamaastik, põllumajandusmaastik Metsamaastik, väikesearvulisena kõikjal