Linnuõhtutel Sõmerul ja Raplas tutvustatakse tänavust aasta lindu turteltuvi

Postitatud : 08.02.2017

8.veebruaril kell 18.00 toimub Sõmeru keskusehoones Keskkonna Kolmapäeva ürituste sarja raames romantiline loodusõhtu, kus Thea Perm räägib turteltuvi liikidest ja eluviisist ning nende lindudega seotud müütidest ja legendidest. Muusikat teeb Moonaküla Muusikaakadeemia Romantiline Kiirabi (dr. Karl – kitarr ja laul, dr. Pihlak – saksofon ja kitarr).

16.veebruaril kell 17.00 toimub Rapla Keskraamatukogus (Lasteaia 5) aasta linnu teemaline ettekandeõhtu “Aasta lind 2017 – turteltuvi”. Turteltuvid on varjulised ja vähearvukad linnud, kellega on seotud palju müüte ja ilusaid legende, kuid nende eluviisi kohta on veel palju uurimata. Thea Perm aasta linnu töörühmast räägib meie kahest turteltuvi perekonna esindajast turteltuvist ja kaelus-turteltuvist, kuidas neid ära tunda, kus nad elavad ning kuidas neil läheb nii meil kui mujal.

Lisateave linnuõhtute kohta: Thea Perm, telefon 55615116, e-post thea.perm@gmail.com.

Turteltuvide ja ka teiste meie tuvide ning kavandatavate tegevuste kohta saab lähemalt lugeda aasta linnu kodulehelt.
Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast ning turteltuvid on järjekorras 23. Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eestis esinevat linnuliiki või liigirühma ning kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimise ja kaitse tegevustesse.

Aasta lindu toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

KAS OLED LIIGIS KINDEL?

JahEi

Õige liik Õige liik Vale liik
KAELUS-TURTELTUVI TURTELTUVI KAELUSTUVI
Suurus Kodutuvist väiksem, musträstast veidi suurem Kodutuvist väiksem, musträsta suurune Kodutuvist selgelt suurem, varese suurune
Kehakuju Sale ja pika sabaga Sale ja pika sabaga Suur ja jässakas
Põhivärvus Hallikas-beež Pruun Hall
Laigu värvus kaelal Must Must (lähedalt mustavalge vöödiline) Valge
Häälitsus guguu-guk… guguu-guk. Alati kolmesilbiline, rõhk teisel silbil turrr… turrr… turrr… Kordab ühte silpi Viiesilbiline „uugutamine“
Elupaik Peamiselt maa-asulad Metsamaastik, põllumajandusmaastik Metsamaastik, väikesearvulisena kõikjal