Ootame vaatlusi turteltuvidest

Postitatud : 10.01.2017

Kutsume kõiki linnuvaatlejaid teada andma oma tänavustest kaelus-turteltuvide ja turteltuvide vaatlustest. Selleks on aasta linnu kodulehel avatud online-andmebaas aadressil http://www.eoy.ee/turteltuvi/vaatlused/#/.

Turteltuvivaatluste andmebaas on avatud eesmärgiga koguda detailsemaid andmeid mõlema turteltuviliigi elupaigakasutuse kohta. Soovitame ka kõigil eElurikkuse andmebaasi kasutajatel sisestada oma vaatlused turteltuvivaatluste andmebaasi, sest muidu jäävad osad andmed poolikuks (näiteks detailne elupaik ja tegevuskoht).

Ajas toimuvate muutuste jälgimiseks palume sisestada ka korduvvaatlusi ühest ja samast kohast, kuid mitte sagedamini kui iga 10 päeva tagant.

Turteltuvid valiti aasta linnuks sellepärast, et nad on üks meie kõige vähem uuritud linnurühm. Seepärast loodame linnuvaatlejate abiga koguda rohkem andmeid nende lindude leviku ja elupaikade kohta.

Toredaid turteltuvivaatlusi soovides,

„Aasta lind 2017 – turteltuvi” töörühm

KAS OLED LIIGIS KINDEL?

JahEi

Õige liik Õige liik Vale liik
KAELUS-TURTELTUVI TURTELTUVI KAELUSTUVI
Suurus Kodutuvist väiksem, musträstast veidi suurem Kodutuvist väiksem, musträsta suurune Kodutuvist selgelt suurem, varese suurune
Kehakuju Sale ja pika sabaga Sale ja pika sabaga Suur ja jässakas
Põhivärvus Hallikas-beež Pruun Hall
Laigu värvus kaelal Must Must (lähedalt mustavalge vöödiline) Valge
Häälitsus guguu-guk… guguu-guk. Alati kolmesilbiline, rõhk teisel silbil turrr… turrr… turrr… Kordab ühte silpi Viiesilbiline „uugutamine“
Elupaik Peamiselt maa-asulad Metsamaastik, põllumajandusmaastik Metsamaastik, väikesearvulisena kõikjal