Vabatahtlikud

Ornitoloogiaühing on toiminud oma pika ajaloo vältel suuresti vabatahtlike linnuhuviliste toel ja nii on see ka praegu.  Tänu meie liikmete ja teistele linnusõprade osalusele saame ellu viia mitmeid pikaajalisi seireid nagu  haudelinnustiku punktloendus, talilinnuloendus, kesktalvine veelinnuloendus või röövlinnuseire.   Samuti aitavad vabatahtlikud koguda infot rändlindude saabumise ja lahkumise, lindude pesaelu ja meie talviste ja suviste aialindude käekäigu kohta. Meie seas leidub ka pühendunud rõngastajaid. Tänu linnuhuviliste aastakümnete pikkusele huvile ja panusele saame jälgida lindude seisundit ja juhtida tähelepanu probleemidele. 

Vabatahtlikkuse alusel tegutseb ornitoloogiaühingu nõukogu, samuti Eesti linnunimetuste komisjon, Eesti linnuharulduste komisjon, seirekomisjon ja linnukaitsekomisjon, röövlinnutöörühm ja kahlajatöörühm. Õhinapõhiselt koordineeritakse mitmeid vaatluspäevi ja projekte: Tarvo Valker linnade linnuvaatlust, Tiiu Tali  ornitofenoloogilisi vaatlusi, Jaanus Elts öölaulikute loendust ja pesakaarti, Jaanus Aua metskurvitsate mängulennu loendust.  Ühingu kodulehe haldamisel on palju aastaid abiks olnud Urmas Talivee ja Hannes Margusson.  

Ornitoloogiaühingu liige Urmas Abel korraldab juba aastaid koos abilistega heategevuslikke mälumänge, mille käigus kogutud annetuste abil on talgute korras puhastatud must-toonekure toitumisojasid ja kaardistatud röövlindude pesi.  Mälumängu on tunnustati 2015. aastal Keskkonnakäpa auhinnaga. 

Meie vabatahtlikud on alati abiks ühingu sündmuste korraldamisel, olgu nendeks siis suvepäevad, üldkoosolek,  juhendamine pesakastide meisterdamisel või linnuvaatluspäevadel.  

Suur tänu teile! 
Koos suudame rohkem! 

Heategevusliku mälumängu annetuste toel puhastati Karulas must-toonekure toitumisojasid.

Foto: Eesti Ornitoloogiaühing

Pelle Mellov ja Jaan Grosberg pesakastide meisterdamist juhendamas.

Foto: Eesti Ornitoloogiaühing

Martin Tikk - 2018. aasta vabatahtlik.

Foto: Eesti Ornitoloogiaühing

Ökoloog Asko Lõhmus raierahu matkal.

Foto: Eesti Ornitoloogiaühing

Urmas Sellis röövlinde tutvustamas.

Foto: Eesti Ornitoloogiaühing

Lihavõtte linnuvaatlus Tartumaal.

Foto: Eesti Ornitoloogiaühing

Tornide linnuvaatluse juhendaja pianist Sten Lassmann.

Keskkonnakäpp 2015: vasakult Thea Perm, Urmas Abel, Elo Hermann ja Andres Kalamees.

Foto: Kristi Kamenik

Vabatahtlikud 2016. aasta suvepäevad Harjumaal Kolgal

Foto: Margus Kupp