LinnuäpidEesti linnud
Mitmekülgne rakendus lindude määramiseks tunnuste järgi.
Lae alla tasuta Androidi rakendus. 

Collins Bird Guide
L. Svenssoni, K. Mullarney ja D. Zetterströmi Euroopa ja Vahemere maade lindude välimäärajale tuginev ingliskeelne rakendus.
Lae alla tasuline Androidi või iOS rakendus.

Minu loodusheli
Helivaatluste nutirakendus on mõeldud lindude, konnade, putukate või teiste loomade häälte salvestamiseks välitingimustes.
Lae alla tasuta Androidi rakendus.

Legulus 
Legulus on Tartu Ülikoolis loodud ja PlutoF platvormiga seotud loodusvaatluste sisestamise abivahend, mida saab kasutada nii arvutis kui ka nutiseadmes. Kõik sisestatud vaatlused jõuavad eElurikkuse andmeportaali. Eeldab registreerumist PlutoF kasutajaks. Vaata tutvustust ja videojuhendeid. Lae tasuta alla Legulus

Trektellen
Äpp rändevaatluste sisestamiseks. Eeldab registreerumist Trektelleni kasutajaks. Lae alla tasuta Androidi rakendus

Obs.Mapp  
Äpp kõigi elustikurühmade vaatluste sisestamiseks globaalsesse andmebaasi Observation International. Eeldab registreerumist Observation.org kasutajaks. Lae alla tasuta Androidi rakendus.

eBird 
Äpp linnuvaatluste sisestamiseks globaalsesse avatud andmebaasi. Eeldab registreerumist eBird´i kasutajaks. Lae alla tasuta Androidi või IOS rakendus. 

BirdRing

BirdRing on mõeldud linnuvaatlejale, kes talletab märgistatud lindude vaatlusi, olgu märgistamisviisiks värvirõngad ja -märgiseid või metallrõngad. BirdRing salvestab vaatluse, määrab täpse asukoha, õige kuupäeva ning kellaaja. Lae alla tasuta Androidi või IOS rakendus. Telegram 
Äpp sidepidamiseks teiste linnuvaatlejatega. Oma piirkonna vaatlejad saavad teha grupi, et omavahel operatiivselt suhelda. Näiteks on olemas grupp "Tartu linnuvaatlejad", mis ühendab Tartumaa linnuvaatlejaid ja jagatakse kohalikke linnu-uudiseid ning kutsutakse linnuretkedele kaasa. Sidepidamiseks saab kasutada ka teisi rakendusi, nt WhatsApp. Lae alla tasuta Androidi või IOS rakendus.