Pood

Eesti Ornitoloogiaühingu poes on müügil meened, raamatud ja mängud. Toodete müügist saadav tulu läheb ühingu linnukaitseliste tegevuste heaks.

Tooteid saab osta Eesti Ornitoloogiaühingu kontorist kohapealt või tellida posti teel.

Ostmine kohapeal

  • Eesti Ornitoloogiaühingukontor asub Tartus Veski 4.
  • Kontori külastamiseks palume aja eelnevalt kokku leppida, helistades telefonile 742 2195 või 5342 2139.
  • Kohapeal saab toodete eest tasuda sularahas või kaardimaksega.

Tellimine posti teel

  • Toodete juures on ära toodud nende hind ja kirjeldus.
  • Postiga saatmisel lisandub toote hinnale saatmiskulu. Saatmiskulu sõltub paki suurusest, ostja asukohast ja kättetoimetamise viisist.
  • Tellimuse esitamiseks saada kiri teavituskoordinaatorile Eva-Liisa Orulale aadressil eva-liisa.orula@eoy.ee. Pane kirja soovitud toode ja kogus, kuidas soovid kauba kätte saada (tuled ise järele, tavapost, pakiautomaat) ja oma kontakt (e-posti aadress, telefon).
  • Kui soovid saada arvet juriidilisele isikule, siis lisa ka arve saaja nimi, registrikood, aadress ja kuhu arve saata.
  • Kui oleme sinu tellimuse kätte saanud, siis saadame kinnituskirja, kus on kirjas tellitud toodete nimekiri koos summadega, saatmiskulu ja tasumise teave.
  • Kui makse tellimuse eest on laekunud Eesti Ornitoloogiaühingu kontole, paneme kauba soovitud viisil ja asukohta teele ühe kuni kolme tööpäeva jooksul.
  • Kui kaubal esineb puudusi, saabub sinuni rikutult või on muid probleeme, siis palun võta meiega ühendust esimesel võimalusel.

Tooted

Eesti Ornitoloogiaühingu meened, raamatud ja väljaanded

Linnukalender 2023
Soodushind 3.00 eurot (enne 4.50 eurot)

Fotode ja liigitekstide autor: Peter Lind
Keeletoimetaja: Sigrid Ots
Kujundus ja trükk: Grenader

Kalendris tutvustatakse kahtteist Eestis kohatavat tavalisemat ja ka haruldasemat lindu. Kalender on A4 formaadis, klamberköites, tekstid on eesti keeles. Kalendrist leiab ka juhised lindude talvise toitmise ja pesakasti meisterdamise kohta.

Raamat "Kas on linnukesel muret? Pilte ja kilde linnuvaatlustest, Eesti Ornitoloogiaühingu saja-aastasest tegevusest"
15 eurot

Koostaja: Juhani Püttsepp
Ornitoloogina nõustas: Margus Ots
Kujundas: Indrek Kalamees / Himanto OÜ
Kirjastus: Eesti Ornitoloogiaühing
Ilmumisaasta: 2021

Eesti lindude uurimise, kaitsmise ja tutvustamisega on Eesti Ornitoloogiaühing tegelenud sada aastat – alates 1. maist 1921. Juubeliaasta puhul ilmunud albumis on ühingu iga tegevusaasta kohta üks lugu ühingu ajaloost, olulisest sündmusest ornitoloogia vallas, lindude vaatlemisest, inimeste mälestustest ja paljust muust. Humoorikas võtmes pajatused on mõnus lugemine nii loodus- kui ajaloohuvilisele, samuti leiab lugudest asjalikke nõuandeid ja tarkuseteri.

Raamatu koostamisel on kasutatud arhiivmaterjale, Eesti Ornitoloogiaühingu endiste ja praeguste töötajate, nõukogu liikmete ja ühingu liikmete, samuti koostööpartnerite ja toetajate meenutusi. Raamat on illustreeritud rohkete fotode ja joonistega. Raamatu lõpus on ära toodud ühingu auliikmete, juhatuse ja nõukogu liikmete nimekirjad. Järelsõna on eesti ja inglise keeles.

Märkmik
Hind 4.50 eurot

Suurus A6, 95 x 145 mm, 70 joonelist kivipaberist lehekülge. Tagakaane küljes on kummist pliiatsihoidja. Paber on vee- ja rebimiskindel. Märkmik sobib hästi välitööde jaoks. Esikaanel on Eesti Ornitoloogiaühingu 100. aastapäeva logo.

Müts
Hind 12 eurot

100% polüakrüülist kahekihiline müts. Üks suurus. Saadaval grafiithalli, sügavsinist ja oliivirohelist värvi mütsid. Mütsi keeratud servale on õmmeldud Eesti Ornitoloogiaühingu 100. aastapäeva logoga tikand. Pestav 40 °C juures.

Termoskruus EOÜ 100
Hind 34 eurot

Lekkekindel termoskruus sobib nii kuumade kui külmade jookide jaoks. Mahutavus 350 ml. Termoskruusi saab avada ja sulgeda ühe nupule vajutusega, mugav kasutada. Termoskruusi ühel küljel on Eesti Ornitoloogiaühingu 100. aastapäeva logo.Postkaart "Aasta lind 2021 - kuldnokk"
Hind 1 euro

Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tartu Kunstimuuseumi korraldatud aasta linnu kuldnoka postkaartide joonistusvõistluse võidutööd. Suurus 10 x 15 cm. Lahtine postkaart, tagaküljel on koht postmargi jaoks ja aadressiväli.

Autorid: Jelizaveta Sazonova (vasakul), Mirel Kallas (paremal).

Harilik pliiats "Aasta lind 2021 - kuldnokk"
Hind 1 euro

Harilik pliiats koos kustutuskummiga. Väline pind kollane, peal aasta lind 2021 logo.

Postkaart "Aasta lind 2017 - turteltuvi"
Hind 1 euro

Joonistuse autor Eleri Hirv, luuletuse autor Airis Erme. Suurus 10,5 x 14,7 cm, kahepoolne. Postkaardi andis välja Eesti Ornitoloogiaühing 2017. aastal, kui aasta lind oli turteltuvi.

Raamat "Linnuatlas. Eesti haudelindude levik ja arvukus"
Hind 25 eurot

Koostajad: Jaanus Elts, Andrus Kuus, Eerik Leibak
Kirjastus: Eesti Ornitoloogiaühing
Ilmumisaasta: 2018

Raamatus antakse põhjalik ülevaade Eesti haudelindudest. Täpsem info.

Muud meened

Rinnamärk
Hind 3 eurot

Märgid on metallist, emailitud, suurus 1-3 cm. Kinnitus nõela ja klambriga.

Valikus on üle 100 erineva kujundusega märgi. Vaata nimekirja ja kujundusi.

Postkaart "Kuldnokk - aasta lind 2021"
Hind 2.50 eurot

Foto autor: Arne Ader

Suurus 10 x 15 cm, paksus 1 mm. Lahtine postkaart, tagaküljel koht postmargile. Trükitud tekstiilisegusele paberile.

Mängud

Memo "Eesti linnud"
Hind 15 eurot

Fotode autorid: Heiko Kruusi, Peep Veedla
Kujundaja: Heiko Kruusi
Kirjastus: Pesapaik
Ilmumisaasta: 2022

Kogu perele sobiv lauamäng, mis aitab treenida mälu. Mäng sisaldab 36 linnuliiki, igaühest on 2 kaarti. Kõigil kaartidel on linnu nimi eesti, inglise ja vene keeles. Seega saab lisaks lindude tundmaõppimisele mängu käigus teada ka, kuidas neid teistes keeltes kutsutakse. Mängureeglid on esitatud samuti kõigis kolmes keeles.

Linnudoomino
Hind 18 eurot

Tekstide autor: Peep Veedla
Fotode autorid: Heiko Kruusi, Peep Veedla, AdobeStock
Keeletoimetaja: Kaja Randam
Kujundaja: Heiko Kruusi
Kirjastus: Pesapaik
Ilmumisaasta: 2021

Doomino on kõigile tuttav lauamäng. Aga linnudoomino eeliseks on lisaks toredale ajaviitele ka lindude tundmaõppimine. Mängureeglid on samad nagu tavaliselgi doominol, aga klotsidel on numbrite asemel linnud, igas mängukomplektis seitse linnuliiki, kokku 28 klotsi. Mängukarbist leiab ka raamatukese, kus iga linnu kohta on tutvustav tekst ning foto. Sobib igale eale, eelistatult alates kolmandast eluaastast.

Erinevaid komplekte on kokku viis: veelinnud, laululinnud, pargilinnud, toidumajalinnud, siseveekogude ja roostike linnud.

Karbi mõõdud: 202 × 121 x 33 mm.

Raamatud

Raamat "Laululindude pesade taskugiid"
Hind 14 eurot

Koostaja: Peep Veedla
Keeletoimetaja: Kaja Randam
Kujundaja: Heiko Kruusi
Kirjastus: Pesapaik
Ilmumisaasta: 2023

Laululindude pesade taskugiid on miniatuurne linnupesade määraja, mis sisaldab kõigi Eestis pesitsevate laululindude (välja arvatud vareslased) pesade kirjeldusi ja fotosid. Raamatust leiab 84 linnuliigi pesade kirjeldused. Taskugiid mahub igasse taskusse.

Raamat "Lennud unes ja ilmsi. Tehnoloogia ja evolutsiooni võit raskusjõu üle"
Hind 35 eurot

Autor: Richard Dawkins
Kunstnik: Jana Lenzová
Kirjastus: Argo
Ilmumisaasta: 2022

Raamat jutustab sellest, kuidas loodus ja inimesed alates müütilisest Ikarosest kuni väljasurnud lindudeni, vendadest Wrightidest ja nende lennumasinast kuni putukate ja pistrikeni on õppinud vabanema gravitatsiooni köidikuist ja tõusma taevasse, aga ka mõttelendudest ning oskusest hall argipäev teaduse ja kujutlusvõime abil selja taha jätta.

Paeluv ja imekaunilt illustreeritud lugu lendamisest unes ja ilmsi on valminud maailma tippteadlase Richard Dawkinsi ja kunstnik Jana Lenzová koostöös.

Raamat "Eesti linnuvaatleja teejuht"
Hind 18 eurot

Koostajad: Margus Ots, Uku Paal
Kaardid ja küljendus: Regio OÜ
Keeletoimetus: Sigrid Ots, MTÜ Keelevaatleja
Väljaandja: OÜ Kiur ja Kaur
Ilmumisaasta: 2022

Raamatust leiab asjatundlikud kirjeldused, tähelepanekud, soovitused ning läbimõeldult koostatud juhendid Eesti looduse ja linnurikkusega tutvumiseks; soovitusi lindude vaatlemiseks, pildistamiseks ja häälte salvestamiseks; põhjaliku teabe Eesti 107 parima linnuvaatluskoha, seal vaadeldavate liikide ja parimate külastusaegade kohta; 80 koordinaatidega varustatud illustratiivset kaarti, mis hõlbustavad linnuvaatlus- ja loodusretke kavandamist; Eesti linnuliikide täieliku nimestiku 2022. aasta alguse seisuga koos täpsustustega liikide levikust, arvukusest ja fenoloogiast.

Raamat "Pargi- ja aialindude taskugiid"
Hind 14 eurot

Koostaja: Peep Veedla
Toimetaja: Elle-Mari Talivee
Kujundaja: Heiko Kruusi
Kirjastus: Pesapaik
Ilmumisaasta: 2022

Pargi- ja aialindude taskugiid on miniatuurseim linnuraamat, mis Eestis eales välja antud. See mahub igasse taskusse ning on ka taskukohase hinnaga. See väike linnumääraja sisaldab 77 linnuliiki, keda võime kohata oma koduaedades ning parkides ja kalmistutel liikudes. Asendamatu abimees algajale linnuhuvilisele.

Raamat "Laululuige lummuses. Värsid lindudest"
Hind 20 eurot

Autor: Peep Veedla
Kirjastus: Pesapaik OÜ
Ilmumisaasta: 2021

Kaunite loodusfotodega illustreeritud raamatus on autor püüdnud iga linnuliigi olemust avada värsiridade vahendusel. Kui kõik 48 luuletust läbi lugeda, ilmneb palju huvitavat informatsiooni lindude kohta. Fotode autoriteks on lisaks Peep Veedlale Ingmar Muusikus, Heiko Kruusi, Remo Savisaar, Arne Ader, Toomas Tuul, Sven Začek jt.

Raamat "Rahvuslinnud ja sümbollinnud Euroopas ja kaugemal"
Hind 23 eurot

Autor: Peep Veedla
Kirjastus: MTÜ Pesapaik
Ilmumisaasta: 2021

Esmakordne kokkuvõte Euroopa rahvuslindudest ja sümbollindudest, millesarnast pole varem ilmunud mitte üksnes Eestis, vaid ka üheski teises Euroopa riigis. Üllatuslikult ilmneb, kui palju on seni trükisõnas ja internetis levinud väärinfot rahvuslindudeks olemisest.

Raamat "Meie lapse linnuraamat"
Hind 15 eurot

Autor: Marko Mägi
Illustraator: Grete Alt
Kirjastus: Ühinenud Ajakirjad
Ilmumisaasta: 2020

Raamatu autorid Marko Mägi ja Grete Alt on Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi kogenud linnu-uurijad. Lastele suunatud linnumäärajas tutvustavad nad Eesti kõige tavalisemaid linde, kes on peaaegu alati inimese lähedal olemas, kuid kelle nägemiseks tuleb vahel natuke vaeva näha. Lihtsate lausetega on Marko kirja pannud, millised linnud välja näevad, kuidas käituvad ja kus elavad. Iga liigi kohta on välja toodud midagi iseäralikku, põnevat ja lapsele huvi pakkuvat. Grete illustratsioonid on selged ja kaunid.

Lõbusa, lastepärase ja asjaliku raamatu uurimine koos lastega on kindlasti huvitav ja hariv ka lapsevanematele. Lisaks leiab siit toredaid lindudega seotud mänge nii toas kui ka õues mängimiseks ja linnuvaatluse ABC.

Raamat "Linnud kuulutavad kevadet"
Hind 15 eurot

Autorid: Arne Ader, Margit Mõttus
Kirjastus: Loodusemees
Ilmumisaasta: 2020

Raamatus tutvustatakse 24 linnuliiki, kelle koju jõudmist kaugetelt maadelt me igal kevadel pikisilmi ootame. Raamat on mõeldud nii lastele kui ka nende vanematele.

Raamat "Linnumääraja. Euroopa ja Vahemere maade lindude välimääraja"
Hind 25 eurot

Autorid: Dan Zetterström, Killian Mullarney, Lars Svensson
Kirjastus: Varrak
Ilmumisaasta: 2020

Tegemist on kõige põhjalikuma ja tänapäevasema Euroopa lindude määrajaga, mis on sobiv nii algajale kui ka kogenud linnuvaatlejale. Raamatu on kirjutanud ja illustreerinud kolm väga hinnatud ja palju rännanud ornitoloogi ning see on tõlgitud juba 14 keelde.

Välimääraja annab infot kõigi linnuliikide kohta, kes võivad esineda Euroopas, Põhja-Aafrikas ja suures osas Lähis-Idas – teoses käsitletakse ligi 900 linnuliiki. Eestindatud väljaanne on põhjalikult täiendatud ka Eesti andmetega. Üle 200 pilditahvli rohkem kui 4000 üksikasjaliku illustratsiooniga näitavad, kuidas eri liikide välimus varieerub vastavalt soole, vanusele, aastaajale ja levikule. Põhjalikud tekstid toovad aga esile iga liigi suuruse, elupaiga, tundemärgid, erisused ja häälitsused. Esmatrükk ilmus eesti keeles 2012. aastal. Uus, täiendatud ja parandatud trükk on välioludesse sobivamas pehmes köites.

Raamat "Birding Estonia"
Hind 15 eurot

Autorid: Uku Paal, Margus Ots
Toimetaja: Mike Coleman
Kirjastus: Eesti Loodusfoto
Ilmumisaasta: 2020

Raamat sisaldab üksikasjalikku teavet 106 Eesti parima linnuvaatluskoha, seal vaadeldavate võimalike liikide ning külastusaegade kohta. 68 GPS koordinaatide ja detailsete juhistega varustatud illustratiivset kaarti ning autorite poolt välja pakutud reisimarsruudid hõlbustavad linnuvaatlusretke kavandamist nii algajal kui ka kogenud huvilisel.

Raamatust leiab nõuandeid ka rände, huvipakkuva piirkonna ning mitmete Põhja- ja Ida-Euroopa liikide (näiteks väike-konnakotka, laanepüü, rohunepi, händkaku, valgeselg-kirjurähni) vaatlemiseks. Raamatu lõpus on ajakohane Eesti linnuliikide nimistu koos täpsustustega leviku, arvukuse ja fenoloogia kohta.

Raamatus olevad asjatundlikud kirjeldused, tähelepanekud ja läbimõeldult koostatud juhendid põhinevad autorite pikaajalisel linnuvaatlemise, rõngastamise, väliornitoloogia ning loodusfotograafiaga tegelemisest ja retkede juhendamisest saadud kogemusel.

Raamat "Kuidas saada linnuvaatlejaks?"
Hind 20 eurot

Autor: Tarvo Valker
Illustreerija: Eve Jaansoo
Kirjastus: MTÜ Naaskelnokk
Ilmumisaasta: 2020

Raamat on põhjalikuim lindude iseseisvale leidmisele ja märkamisele keskenduv eestikeelne linnuraamat. Suure vaatluskogemusega autor annab nõu nii linnuvaatluseks koduaias kui pikema linnuvaatlusretke planeerimiseks. Lisaks käsitletakse raamatus linnuvaatlust erineva ilmaga, erinevates elupaikades ja erinevatel aastaaegadel ning antakse nõu vaatlusvahendite soetamiseks. Raamat sobib kõigile linnu-ja loodushuvilistele.

Raamat "Eesti lindude ränne"
Hind 20 eurot

Autor: Tarvo Valker
Kirjastus: Varrak
Ilmumisaasta: 2016

Raamat annab põhjaliku ülevaate Eesti rändlindudest ning nende teekonnast talvitusaladele. Pikemat käsitlust leiavad ka kliimamuutused ning selle mõju meie rändlindudele.

Raamat "Linnuvaatleja ABC"
Hind 20 eurot

Autor: Rob Hume
Kirjastus: Varrak
Ilmumisaasta: 2014

Põhjalik ja sammhaaval illustreeritud käsiraamat alustavale ja kogemustega linnuhuvilisele lindude määramiseks, vaatlemiseks ja tundmaõppimiseks. Raamat annab ülevaate Euroopa kõigist tavalistest linnuliikidest, ühtlasi on see näitlikustatud eri liikide levikukaartidega.

Linnuvaatlusega alustaja võib linde vaadelda kas oma aias ja kodukandis, aga huvi süvenemisel reisida uute kogemuste ja muljete saamiseks mööda maailma. Käesolevas raamatus jagatakse soovitusi Euroopa parimatesse linnupaikadesse, lisatud on info, kuidas kohale jõuda ja mida igas konkreetses paigas on lootust näha. Sissejuhatavad peatükid jagavad nõu, mis peaks kuuluma nüüdisaegse linnuvaatleja vaatlusvahendite hulka, ning kirjeldatakse, mida täpsemalt pildistada. Oluline osa on ka linnukaitse põhimõtete levitamisel.

Raamat "Hallvares"
Hind 5 eurot

Tekst: Lemming Rootsmäe, Heinrich Veromann
Toimetajad: Jaanus Elts, Kalle Hein
Fotod: Arne Ader, Urmas Sellis
Kirjastus: Eesti Loodusfoto
Ilmumisaasta: 2006

Raamatus antakse ülevaade hallvareste eluviisist, pesitsemisest, tõrjest, rollist meie folklooris ja rahvapärastest nimetustest.

Raamat "Birds of Estonia. Status, Distribution and Numbers"
Hind 6 eurot

Toimetajad: Eerik Leibak, Vilju Lilleleht, Heinrich Veromann
Kirjastus: Estonian Academy Publishers, Tallinn
Ilmumisaasta: 1994

Raamatus antakse ülevaade Eestis 1994. aasta seisuga registreeritud linnuliikidest. Trükis on inglise keeles.