Annetamistalgud on hea päev hakata Eesti Ornitoloogiaühingu püsiannetajaks

Annetamistalgute päeval, 29. novembril innustab Eesti Ornitoloogiaühing inimesi hakkama püsiannetajaks, et toetada järjepidevalt linnukaitsetegevusi.

Eesti Ornitoloogiaühing on viimase kahe aasta jooksul algatanud neli kohtuasja, et tagada Elbu rabas soolindude elupaiga säilimine, saavutada raierahu lindude pesitsusajal ning vältida Koitjärve raba kahjustamist kuivendamise tõttu. Õigusabi kulude katmiseks on ühing kogunud annetusi ning on väga tänulik senistele toetajatele. Käesoleva aasta jooksul on ornitoloogiaühingule ühekordseid ja püsiannetusi teinud enam kui 130 inimest.

"Kui üks inimene annetab iga kuu 10 eurot, teeb see aastas 120 eurot. Kui selliseid püsiannetajaid oleks aastas sada, siis oleks annetuste summa juba 12 000 eurot. Me saaksime selle summaga katta keskmiselt kahe kohtujuhtumi õigusabi kulud," toob Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu näite püsiannetuste olulisusest.

Annetamistalgute päeval saab Eesti Ornitoloogiaühingut toetada annetuskeskkonnas "Ma armastan aidata". Swedbank võimendab omalt poolt just annetuskeskkonnas 29. novembril tehtud annetusi: kui päeva jooksul koguneb annetusi kokku 10 000 eurot, lisab Swedbank omalt poolt 10 000 eurot ja nii kuni 40 000 euroni välja. Swedbanki panus jaguneb organisatsioonide vahel proportsionaalselt vastavalt neile tehtud annetustele.

Annetamistalgutel võtavad kümned vabaühendused üle Eesti ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Algatust veab eest Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga.

Lisateave:
Kaarel Võhandu
Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja
kaarel.vohandu@eoy.ee
Tel 528 7694

Suurel linnuõhtul saab punkti metskurvitsa aasta

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi 6. detsembril Tallinnasse suurele linnuõhtule, kus paneb punkti metskurvitsa aastale ning tutvustab järgmise aasta lindu auli.

Loe edasi ...

Kalendri esikaas.

Ilmus 2023. aasta linnukalender

Eesti Ornitoloogiaühing andis välja 2023. aasta linnukalendri, mille fotode autor on ettevõtja, loodusfotograaf ja linnuvaatleja Peter Lind.

Loe edasi ...

Vabatahtlikud linnuvaatlejad on oodatud kaasa lööma maismaa talilinnuloendusel

Eesti Ornitoloogiaühing ootab nii uusi kui ka varem osalenud vabatahtlikke linnuvaatlejaid kaasa lööma maismaa talilinnuloendusel, mis toimub kolmel perioodil novembrist veebruarini.

Loe edasi ...

Foto: Elen Kontkar.

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub külla oma liikmeid ja toetajaid

Annetamistalgute puhul kutsub Eesti Ornitoloogiaühing 26. novembril külla oma liikmeid ja annetajaid, et anda ülevaade olulisematest töödest linnukaitse vallas.

Loe edasi ...