Lihulas saab vaadata rändnäitust aasta linnust aulist

Lihulas toimuval Matsalu loodusfilmide festivalil saab kuni 24. septembrini uudistada rändnäitust aasta linnust aulist.

Rändnäitusel saab teada, kuidas auli ära tunda, kuidas teadlased uurivad aulide rännet ning millised ohud seda liiki mõjutavad. Neljast stendist koosnev mininäitus on eesti keeles ja rohke pildimaterjaliga.

Eesti Ornitoloogiaühing valis 2023. aasta linnuks auli, keda võib näha kõikjal Eesti rannikuvetes. Aulile kui langeva arvukusega liigile pööratakse suurt tähelepanu ka rahvusvaheliselt ning ta on lisatud ülemaailmselt ohustatud linnuliikide nimekirja ja kantud ohualti liigina IUCN-i punasesse nimekirja.

Näitus on avatud Matsalu loodusfilmide festivali ajal Lihula kultuurimaja fuajees kuni 24. septembrini iga päev kella 10–21, külastamine tasuta.

Rändnäituse koostas Eesti Ornitoloogiaühing, toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave: www.maff.ee

Täna saab tuule tiibadesse aasta linnu joonistusvõistlus

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub igas vanuses huvilisi joonistama aasta lindu auli. Nii digitaalselt kui ka käsitsi joonistatud omaloomingut ootab ühing oktoobri lõpuni.

Loe edasi ...

Foto: Kadri Niinsalu

Püsiannetus aitab tagada siin pesitsevate ja läbirändavate lindude heaolu

Eesti Ornitoloogiaühing alustas annetuskeskkonnas "Ma armastan aidata" uue hooga toetuse kogumist linnukaitse tegevuste elluviimiseks, et tagada siin pesitsevate ja läbirändavate lindude heaolu. Eesmärk on koguda kahe aasta jooksul kokku vähemalt 15 000 eurot ning selle sihi saavutamiseks kutsub ühing loodushuvilisi vormistama püsiannetust.

Loe edasi ...

Auli emane noorlind (2a) ja isaslind lennus.
Foto: Uku Paal

Emase ja isase auli rändetee erineb

Auli liikumisi teame seni veel lünklikult ja see on takistanud kliimamuutuse mõju hindamist liigile. Aasta linnu teadusuudisest saab teada, et telemeetria andmed paljastasid isaste ja emaste erineva rändetee.

Loe edasi ...

Foto: Elen Kontkar

Kevadsuvine kampaania tõi ornitoloogiaühingusse 48 uut liiget

Kevadsuvise liikmete värbamise kampaania ajal astus Eesti Ornitoloogiaühingu liikmeks 48 inimest. Kõik uued liikmed said kingituseks raamatu "Kas on linnukesel muret?" ning osalesid binokli loosimises.

Loe edasi ...