Aasta lind öösorr sai esimese tibu

13. juuni 2019

Neljapäeval, 13. juunil veidi enne kella 13 märkasid tähelepanelikud vaatajad aasta linnu öösorri pesas esimest koorunud tibu.

Vaata videoklippi, kus on näha koorunud tibu.

Ornitoloog Renno Nellis leidis Hiiumaal asuva öösorri pesa mai viimasel nädalal, kui seal oli üks muna. Kaamera paigaldamise ajaks juuni alguses oli pesas kaks valget hallikate ja pruunide täppidega muna. Öösorri haudeperioodi pikkus on kirjanduse andmetel 17–21 päeva ja seega oli oodata peogade koorumist nädal enne jaanipäeva.

"Esimene muna oli pesas 28. mail, see tähendab 17 päeva tagasi, aga võimalik, et lind munes juba 27. mail. Seega alustavad öösorrid haudumist kohe esimese muna munemisel ja haudevältuseks esimesel munal oli siis 17-18 päeva. Teise poja koorumisel saame kaudselt teada munemise vahe," lausus aasta linnu projekti meeskonna liige Renno Nellis. "Oletame, et nädalavanuselt või paar päeva hiljem või varem hakkavad pojad ringi rändama."

Otsepilti öösorri pesast saab vaadata aasta linnu veebilehel ja pesas toimuvast lugeda Looduskalendri foorumist, kus pesas toimuvat jälgivad huvilised üle kogu maailma.

Täiendatud 14. juunil.

Reede, 14. juuni varahommikul koorus öösorri pesas ka teine tibu. Pesas toimuvast saab lugeda ülevaadet ja vaadata videosalvestusi aasta linnu veebilehelt.

Lisainfo:
Renno Nellis
Aasta linnu projekti meeskonna liige
Tel 5302 1377
renno.nellis@gmail.com
www.eoy.ee/oosorr