Aita koguda teavet aasta linnu õhuturniiride kohta

25. aprill 2022

Aasta linnu meeskond kutsub vabatahtlikke linnuhuvilisi 25. aprillist kuni 10. maini vaatlema ja koguma teavet metskurvitsate mängulennu kohta.

Aasta lind metskurvits ehk nepp on tuntud just oma kevadiste mängulendude poolest. Muidu peidulise eluviisiga lind muutub julgeks just kevadistel õhtutundidel, mil isaslinnud markeerivad oma territooriumi sirgjoonelise lennuga, mida saadavad iseloomulikud häälitsused.

Loendusel saab kaasa lüüa iga vabatahtlik, kes tunneb ära metskurvitsa ja on valmis veetma paar õhtutundi kevadises metsas.

Loendusperiood on 25. aprillist kuni 10. maini, mil kurvitsad on eriti aktiivsed. Loendust on hea teha paikades, kus võib eeldada aktiivset mängu ja avaneb laiem vaade, näiteks raiesmike ja noorendike servad või suuremate sihtide ristumiskohad. Loendust tuleb valitud punktis teha kella 21.00–22.30. Kirja tuleb panna kõik 1,5-tunnise loenduse ajal saadud kontaktid ehk nähtud ja/või kuuldud metskurvitsad.

Andmed tuleb saata 15. maiks elektrooniliselt aasta linnu koordinaatorile Jaanus Auale (jaanus.aua@gmail.com). Enne välitöid palun tutvuda ka täpse loendusmetoodikaga, mille leiab siit.

Lisateave:
Jaanus Aua
Metskurvitsa mänguloenduse koordinaator
jaanus.aua@gmail.com
Tel 5664 9369
www.eoy.ee/metskurvits