Ajakirja Eesti Looduse 22. fotovõistlus on avatud

14. september 2021

Ajakiri Eesti Loodus kutsub osalema oma traditsioonilisel fotovõistlusel, mis sel aastal toimub 22. korda. Fotosid saab võistlusele esitada 31. oktoobrini veebilehel www.loodusajakiri.ee, kust leiab ka info võistluse tingimuste, toetajate jm kohta. Võistluse lõputseremoonia aeg ja koht antakse teada novembris.

Ajakirja Eesti Looduse fotovõistlus on Eesti üks suuremaid loodusfotode konkursse. Osaleda saab kuni 16-aastaste noorte ja täiskasvanute kategoorias. Auhindu saavad parimad looma-, taime- ja seenefotod, noorte kategoorias ka pildid aiataimedest ning kodu- ja lemmikloomadest. Samuti jagatakse palju eriauhindu. Eesti ornitoloogiaühing paneb välja eriauhinna parima aasta linnu kuldnoka foto eest.

Kõik võistlusele saadetud fotod peavad olema tehtud Eestis ning taim, loom või seen peab olema pildil selgelt äratuntav. Koos võistlustööga tuleb esitada lühike lugu, kus ja mil moel pilt on tehtud ja kes on pildil. Autori nõusolekul lähevad võistlusele edastatud fotod ka eestikeelse Vikipeedia fotokogu täiendamiseks nagu varasematelgi aastatel.

2001. aastal asutatud MTÜ Loodusajakiri on välja andnud ajakirju Eesti Loodus, Eesti Mets, Horisont, Loodusesõber ja Gorizontõ Estonii, samuti raamatuid, loodushäälte heliplaate ja muud.

Lisateave:
Toomas Kukk
Eesti Looduse peatoimetaja
toomas.kukk@loodusajakiri.ee
Tel 518 9420