Algab metskurvitsa mängulennu loendus

24. aprill 2019

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub nii kogenud linnutundjaid kui ka uusi huvilisi osalema 25. aprillist kuni 10. maini metskurvitsa mängulennu loendusel.

Mängulennus olevate isaslindude ja mängu aktiivsuse vaatlusi palume teha 25. aprillist kuni 10. maini kohtades, kus võib eeldada aktiivset mängu ja on avaram vaade (raiesmikud ja noorendike servad, suuremate sihtide ristumiskohad). Loendust tuleks teha valitud punktis kella 21.00–22.30. Loenduses võivad osaleda kõik huvilised, kellel aega ja võimalust paar õhtutundi kevadises metsas veeta. Metskurvitsa mängulennu tutvustuse ja juhendi loenduse läbiviimiseks leiab siit.

Metskurvits on suurema osa ajast peidulise eluviisiga lind. Kevadise mängu ajal muutub ta just õhtutundidel häälekaks ja näitab end meeleldi. Loendusel kogutud andmed aitavad hinnata metskurvitsa populatsiooni seisundit Eestis. Talvitusaladel on metskurvitsate arvukus langenud viimase 30 aasta jooksul hinnanguliselt kolm korda, seepärast on vajalik Eestis kui metskurvitsate peamiste pesitsusalade ühes osas hinnata kohaliku populatsiooni seisundit.

Lisainfo:
Jaanus Aua
Metskurvitsa mänguloenduse koordinaator
jaanus.aua@gmail.com