Anneta heade tegude päeval meile linnufotosid

2. detsember 2019

Teisipäeval, 3. detsembril võtavad kümned vabaühendused üle Eesti ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Eesti Ornitoloogiaühing kutsub üles heade tegude päeval annetama ühingule linnufotosid.

Oodatud on ülesvõtted kõikidest Eestis leiduvatest linnuliikidest, nende elupaikadest, tegevusjälgedest ning kokkupuudetest inimesega. Vaata üle oma fotod ja vali välja sobivad, lae need üles mõnda failide jagamise keskkonda ning täida ära fotoannetuste veebiankeet. Tutvu eelnevalt ka fotoannetuse tegemise tingimustega. Fotoannetuste tegemise juhendi ja vormi leiab siit.

Ornitoloogiaühing kasutab fotosid mitteärilistel eesmärkidel Eesti linnustiku tutvustamisel, uurimisel ja kaitsel, näiteks illustreerib oma trükiseid (nt teabelehte Tiirutaja), kodulehte, uudiskirja ja sotsiaalmeedia postitusi.

Kui sul pole fotosid võimalik annetada, siis saad Eesti lindude heaks teha ühekordse annetuse või püsiannetuse keskkonnas "Ma armastan aidata". Swedbank panustab annetamistalgutel omalt poolt, kahekordistades 3. detsembril annetuskeskkonnas tehtud annetused. Kasutame annetusi, et läbi viia linnuloendusi, korraldada sügisel ja kevadel avalikke linnuvaatluspäevi ning tutvustada linde ja nende rolli looduses nii lastele kui täiskasvanutele.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Tegevuste elluviimiseks on abiks hulk tublisid vabatahtlikke. Annetamistalgud on osa üle-eestilisest kodanikuühiskonna nädalast Ühisnädal. Loe täpsemalt annetamistalgud.ee.

Lisainfo:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
eva-liisa.orula@eoy.ee
www.eoy.ee