Avasta linnumaailma lauamängu- ja perepäeval 13. mail Tallinnas

12. mai 2023

Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Ornitoloogiaühing ja Brain Games kutsuvad 13. mail kella 12-17 Tallinnas rahvusraamatukogus toimuvale lauamängu- ja perepäevale linnumaailma avastama.

Andmaks tiivulistele asu oma poegade üleskasvatamisel, tuleb neile anda pesitsusrahu. Meie metsalinnustik on oluliselt vähenenud, mistõttu vajab iseäranis kaitset. Aga selleks, et linnumaailma mõista ja hinnata, on vaja seda tunda. Eesti Rahvusraamatukogu koos Eesti Ornitoloogiaühingu ja Brain Gamesiga kutsub osalema lauamängu- ja perepäeval, kus lindude võluvast eluolust saavad osa nii suured kui ka väikesed praegused ja tulevased linnusõbrad. Tulge kogu perega ja siseneme koos põnevasse ja toredasse linnumaailma mängulisel moel!

Päevakava

Perepäev toimub RaRa väikeses majas Tallinnas Narva mnt 11.

Kell 12–13 vestlus "Laseme linnupojal suureks kasvada"
Meie koduõuel, pargis, metsas ja kultuurmaastikul pesitseb kevadsuvel miljoneid linnupaare. Paraku ei saa inimese hoolimatu tegutsemise tõttu väga suur osa linnupoegi kunagi suureks. Miks on lindudel pesitsusrahu vaja, räägib Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu.

Kell 13–17 mängu "Tiivulised" mängimine nii algajatele kui ka edasijõudnutele (RaRa õppeklassis)

Kell 12–17 iseseisvad tegeluslehed lastele ja peredele

Kõikide ennast Facebooki sündmuse all osalejaks märkinute vahel loositakse kohapeal välja Brain Gamesi mäng "Tiivulised". Kui võitjat sündmusel pole, siis loositakse auhind välja kohapeal osalejate vahel.

Lisateave:
www.rara.ee/sundmused/siruta-tiivad-linnumaailma
www.facebook.com/events/1879053132459369