Eerik Leibak pälvis Eesti Eluteaduse Hoidja auhinna

5. juuni 2020

Eesti Looduseuurijate Seltsi üldkoosolekul 4. juunil anti pidulikus osas üle Eesti Eluteaduse Hoidja kolm auhinda. Ühe auhindadest pälvis Eesti Ornitoloogiaühingu liige ja Eesti linnunimetuste komisjoni sekretär Eerik Leibak.

Eesti Eluteaduse Hoidja auhinda on 25 eksemplari, millest 21 oli siiani välja antud. Auhinnad järjekorranumbritega 22–24 pälvisid Urmas Kõljalg elurikkuse teabe kättesaadavaks tegemise eest, Lauri Laanisto bioloogia klassika vahendamise eest ning Eerik Leibak Eesti looduse väärtustamise ja lindude nimetamise eest. Leibak on Eesti Ornitoloogiaühingu liige ja Eesti linnunimetuste komisjoni sekretär.

Eesti Eluteaduse Hoidja auhinda antakse välja tunnustusena eesti bioloogilise kultuuri loojaile ja hoidjaile. Auhinda jagatakse 1984. aastast ja selleks on Vive Tolli graafiline leht "Eesti Eluteaduse Hoidja", tiraažiga 25 eksemplari.

Eesti Looduseuurijate Selts (LUS) rajati 1853. aastal ning on Eesti ja Baltimaade vanim pidevalt tegutsenud teaduslik ühendus. Seltsi peamine ülesanne on uurida Eesti loodust, edendada loodusetundmist, anda välja selle teemalisi publikatsioone, omada loodusteaduslikku raamatukogu ning edendada Eesti loodushoidu ja -haridust.

Lisainfo:
Eesti LUSi senine asepresident Silja Kana, silja.kana@gmail.com, tel 521 0052
Eesti LUSi uus asepresident Toomas Kukk, tomkukk@gmail.com, tel 518 9420